I5 3570k vs I5 2500k

Witam zastanawiam się nad doborem procesora. W przyszłości planuje OC lecz oddzielnego chłodzenia nię będę na razie kupować. Szukałem w google odpowiedzi na moje pytanie ale każda odpowiedź jest inna stąd moje pytanie na forum :smiley:

Pozdrawiam :slight_smile:

i5 3570K wydaje się wydajniejszy, ponieważ jest to najnowsza generacja-ivy bridge, stąd też moje zdanie.

a to czytałeś?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -4545.html

lektura obowiązkowa to te 93 komentarze :smiley:

No właśnie temperatury przy 4.6GHZ 62 stopnie czy to nie jest za dużo ?

tutaj masz fajnie opisane

http://warmbit.blogspot.com/2012/05/int … 2500k.html

Okej dzięki biorę i5 2500k jest troszkę tańszy i wydaje się być lepszy do OC mam nadzieję że nie zrobię błędu

W świetle “badań” na dzień dzisiejszy to dobry wybór, nawet na chłodzeniu zaoszczędzisz ( gdzieś czytałem, że do 3570K zalecali chłodzenie wodne)

nie wykluczone skoro takie temperatury ten procesor potrafi osiągnąć podczas OC :slight_smile:

Witaj kolego.

Ludzie czy Wy kupujecie procki, żeby rekordy bić w OC?

Kolega pisze, że na razie będzie “chodził” na boxowym chłodzeniu no może kupi za jakiś czas wydajniejsze i będzie próbował procka “docisnąć” pytanie za jaki czas?, bo jak za rok czy dwa to czy procek wykręci się o 100 czy 200MHz więcej to nie będzie miało żadnego znaczenia, gdyż tak naprawdę to już dziś nie ma.

Tak, że moim skromnym zdaniem jeśli ktoś nie zamierza bić rekordów w OC to powinien kupić procka wykonanego i wspierającego nowe technologie z bardziej wydajną grafiką a to z prostej przyczyny - nie ma odwrotu od nowych technologi a lepsza karta graficzna za przysłowiowy grosz przyda się choćby dla celów serwisowych.

Dlatego też, czy to się komuś podoba, czy nie, to najprawdopodobniej za rok standardem będzie PCI-E 3.0 i USB 3.0. Oczywiście na dzień dzisiejszy możemy deliberować nad tym czy jest to potrzebne czy nie, ale tylko do czasu dokąd nie pojawią się nowe bardziej wymagające gierki.

Kolego reasumując jeśli nie chcesz bić rekordów w OC to gorąco polecam i5-3570K na ASRocku Z77 Extreme 4 na pewno będziesz zadowolony a jeśli nie, to za jakiś czas “opchniesz” procka i zamiast inwestować drogie chłodzenie, super wentylowaną “budę” i zaj…ście drogą zasiłkę niezbędną do mocnego OC, dołożysz tę kaskę i kupisz wydajniejszego procka.

Pozdrawiam.

ps. przeczytaj i ten wątek

komp-2500-3000zl-dobrymi-mozliwosciami-t500918.html

W dzisiejszych czasach warto kupić procesor z dobrą możliwością OC,bo to darmowy sposób by dorównać procesorom które są 1000-2000 zl droższe na przykładzie intela bez wydawania pieniędzy.Sorki że tak ujmę ale twoje wypowiedzi nie mają sensu.Jakie nowe technologie ?.Intel od penryna nie wstawił nic co zawiało by innowacyjnością i instrukcjami które zapewnią jakiś niesamowity efekt kiedyś,dwa większość plyt powyżej 250 zł ma tzw >Twoje najnowsze technologie .A mam pytanie lepsza karta do celów serwisowych ?.Serwisuję sprzęt komputerowy od ho ho i totalnie się nie zgadzam w czym ma mi karta pomóc? .PCI-E 3.0 ? Do dziś przyglądam się róźnicom między 2.0 a 1.1 jeśli chodzi o szybkość .A dostarczenie większej mocy prosto z wejścia to mały skok przez tyle lat .Nie każda karta wystartuje bez podłączenia wtyczki bo poinformuje nas że nie jest podpięte zasilanie ,choć posiada wystarczającą moc z slotu PCI-E 2.0 lub 3.0

Kolego chyba nie do końca zrozumiałeś o czym pisałem.

Uwagi swoje odniosłem do dwóch niemal równorzędnych procesorów, których OC jest na podobnym poziomie (różnica 100MHz-200MHZ) a znaczącą różnicą między nimi jest to, że jeden z nich, przy niewielkiej różnicy w cenie jest bardziej energooszczędny, ma nowszą (wydajniejszą) grafikę i nowszą technologię na pokładzie.

Natomiast nigdzie nie negowałem zasadności OC, wyraziłem tylko opinię, że większość użytkowników (“na dzień dobry”) nie jest zainteresowana tym by maksymalizować OC procesorów (może za rok lub dwa), który pociąga za sobą dodatkowe duże koszty.

Na dzień dzisiejszy (wydajne) procesory Intela serii i5 posiadają wystarczającą moc by przy (natywnych) fabrycznych ustawieniach, w parze z wydajną kartą grafiki sprostać wszystkim zadaniom (wiadomo wymagania rosną), no chyba, że ktoś chce mieć parę kletek więcej w jakiejś gierce.

Kolego to nie są moje technologie to technologie Intela i myślę, że sztab mądrych ludzi nad nimi pracował.

Odnośnie Twojego pytania - lepsza, (wydajniejsza) zintegrowana z procesorem grafika będzie bardziej “płynnie” współpracowała z kartą grafiki np. przy zastosowaniu oprogramowania Virtu (dołączone do MOBO ASRocka).

Dodatkowo też gdy nieszczęście nas dotknie (nie życzę tego nikomu) i główna grafa odmówi posłuszeństwa lepiej będzie mieć możliwość skorzystania z integry HD4000 niż HD3000, ale pewnie Ty jako serwisant od ho ho (ja tylko od czasów “Spektrusiów i Commo”) wiesz najlepiej.

Oba procesory można podkręcić i po podkręceniu obu przykładowo na 4.6GHz nie ma praktycznie żadnej różnicy między tymi procesorami w fps

ja bym wybrał I5 3570k , jednak to nowsza technologia , i5 2500K ponoć się lepiej podkręca ,ale różnice i tak są kosmetyczne w wydajności bo te 200/300MHz więcej przy i5 2500k najwyżej podbije o parę punktów wynik w 3dmarku a w grach kto zauważy różnicę chyba Chuck Norris tylko

Niegujesz sam co mówisz.Odnoś się do tego co napisałem.To ja się ciebie pytałem po co wydajniejsza grafa skoro mowisz za chwilę że integra się przyda dla serwisanta gdy padnie karta graficzna .Kręcisz mącisz.Po drugie słowo procesor nowszy technologicznie jest na papierku.Powielanie powielanie ,bardziej można powiedzieć że dzięki zmniejszeniu procesu technologicznego mamy mniejszy pobór mocy a co za tym idzie większa wydajność per wat dzięki temu że możemy upchać więcej na kawałku krzemu .Od ładnych 2-3 lat nic nowego intel nie pokazał,bo nie musiał,jak AMD coś pokażę powinniśmy otrzymać w końcu coś nowego.Bo rynek GPU wali do przodu co roku 70% większa wydajność a procesory stoją w miejscu(10-15%).

Dziwne masz podejście do tematu Sam kupujesz procka wykonanego wg nowego procesu technologicznego i7-3770K zamiast kupić starszego i7-2600K a mnie usiłujesz dowieść przewagi starej technologi nad nową.

W związku z tym, że nie trafiają do Ciebie żadne argumenty przeze mnie przytoczone (mam nadzieje, że czytasz ze zrozumiem?!), zaś Twoje (odnoszę takie wrażenie) mają na celu tylko ośmieszenie mnie, dalszą dyskusję uważam za bezcelową.

Nikt nikogo nie próbuje ośmieszyć.Czemu kupiłem I7 3770K ,bo kupiłem go tanio,około 950 zł .