I5 4460s, Asus h81m-c

Zwracam się tutaj z taki problem że procek i5 4460s nie bootuje wgl na płycie Asus h81m-c na stronie producenta jest napisane że taki procesor jest obsługiwany przez płyty lecz mi takie połączenie żadnego znaku nie daje komputer się odpala lecz nie podaje obrazu dyski nie pracują wygrywałem nowsze stare wersję biosu nic ktoś coś ?

eh… już pomijam, ze kombinując Biosami najpewniej sam coś ucegliłeś :wink:

Odpala, ale nic nie pracuje, czyli co robi?
Kupiłeś kompa? wymieniałeś procka? jaki zasilacz, karta…

Wymieniałem procka z Pentium na te i5 zasilacz spc Vero L1 600 GTX 760

więc włóż pentium i uruchom, jak wstanie zobacz socket i spód i5 (czy nie ma widocznych uszkodzeń)… niewykluczone, że dostałeś felerny.

Na pentiumie normalnie włącza się piny są proste spod i5 moim zadaniem wygląda prawidłowo a felerny czyli ?

…czyli uszkodzony. Dla pewności powinieneś sprawdzić na drugim komputerze jeszcze, ale pewnie nie masz pod ręką? Ja bym napisał do sprzedawcy, ze coś nie halo. No chyba, że ktoś inny ma lepszy pomysł?

No sprawdzić nie ma jak akurat od tego co kupywalem to ona mówił że zdanych problemów nie miał tylko wymienił go na inny a ten sobie leżał więc mi dział a u mnie taki problem z tym jest więc ja też innych już pomysłów nie ma na to

Masz kartę graficzną czy korzystasz z zintegrowanej?

Graficzną

Masz bios 0705?

Tera aktualnie jest 0705 wcześniej miałem na tej najnowszej 3602 ale tak samo było

Tu dam jeszcze zdjęcie jak ta i5 wygląda

Odłącz komputer od prądu, zrób reset biosu zworką i włącz.

To też już wcześniej robiłem bo myślałem że jakieś ustawienia były źle pod te CPU

No to jak na pentiumie rusza a tu nie, to pewnie jest uszkodzony. Był tani?

Zobacz jeszcze, ale nic nie ciągnij, czy “czepek” jest równo doklejony, czy jakieś silikon nie wyłazi - tak na wszelki wypadek, może oskalpowali biedaka.

Tani być był tym bardziej szukałem coś z czterema rdzeniami no i typo chciał za niego 120 razem z przesyłką wyszło mi za niego 140 zł no nowych nie kupię bo nie idzie nic dostać pod socket 1150 może i zachowałem się jak typowy Janusz żeby jak najtaniej no ale co zrobisz

Procek nie był skalpownay bo widać że czepek nie był ściągany

Czyściłeś styki?
Komputer po włączeniu nic nie pika?