I5-4690k + bequiet! shadow rock slim - czy temp jest dobra?

Procesor i5 4690k mam na płycie Asrock z97 pro4M, zamontowałem chłodzenie bequiet! shadow rock slim i z ciekawości programem hwinfo sprawdziłem temperaturę. Pokazuje mi w “system idle” między 37 a 40 stopni celsjusza (różnica między rdzeniami). Czy tak wysoka temperatura jest poprawna, biorąc oczywiście pod uwagę, że poprawnie zamontowałem ten monstrualny radiator?

Wydaje mi się to strasznie dużo - dla porównania na komputerze obok - procesor FX-6300 na płycie Biostar a960d+ (z radiatorem z zestawu, który przyszedł z procesorem) pokazuje mi hwinfo 11,8 stopnia, a programik ze strony Biostara nawet 8 stopni.

Oba procesory mają to samo mazidło - Arctic Alumina, oba po 1 wentylatorze tylnym w obudowie. Ten z i5 mam z win 8.1 a FX -win 7.

Prosiłbym o jakąś opinię, czy mam od nowa walczyć z radiatorem, czy też tak ma być?!

 

Taka może być.

 

 

Problem ma czujnik CPU lub bios płyty, minimum w warunkach domowych na chłodzeniu powietrznym to około 30 stopni.

 

Edit:

 

I zawsze ważne są temperatury w stresie.

 

Bo to bzdura, w przypadku FX-6300 i podobnych nie spotkałem jeszcze programu który by podał prawidłowo temperature pojedyńczego rdzenia.

 

HWinfo podaje prawdziwą temp procka w sekcji gdzie sa napięcia na płycie. W spoczynku jest ona 28-36C.

Ale ważne aby nie przekraczała 78C przy długofalowym obciążeniu.

 

Wiele programów pokazuje 11,8C itp + 20 i wychodzi realna.

mnie w coretemp pokazuje, oczywiście nie w stresie:

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/-o6539/

w hwinfo nie mogę znaleźć parametru: “system idle”

Dziękuję, uspokoiło mnie to, poza tym chyba był to zły dzień - bo teraz sprawdzam i na i5 pokazuje właśnie między 27 a 30 stopni.

 

Pisząc “system idle” miałem na myśli oczywiście system w spoczynku (bez obciążenia żadnego) a nie pozycję o takiej nazwie w programie, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Dzięki też za opinię o temp w FX6300 - teraz jak o tym myślę to żeczywiście te 11 stopni to bzdurnie mało, pisałem posta chyba pod wpływem chleba z twarogiem.

 

 

Chyba już wszystko wyjaśnione, więc proszę adm o zamknięcie tematu i dzięki jeszcze raz. Pokój