I5 4690k po OC

witam podkręciłem wczoraj mój nowy procesor i5 4690k

Na forum piszemy w języku polskim, używamy znaków interpunkcyjnych i znaków diakrytycznych, proszę edytować posta i poprawić co trzeba.

 

Zobacz w Core Temp, czy Tj.Maks ma 100 stopni, jak ma, to przy OC raczej nie przekraczaj 85/90 stopni? - czym mniej tym lepiej.

 

Wygrzej CPU  minimum 30 minut w OCCT i zobacz jakie osiągnie  max temperatury?

 

I wymagająca gra i test stabilności kompa

okej. testowalem 30 minut w linxie i occt temperatura raz skoczyła do 82 stopni wszystko ładnie żadnych błędów, i teraz pytanie czy jeśli wszystko jest ok to szukać mniejszych napięć ??

a jeszcze pytanie czy w cpu-z cały czas ma pokazywac to taktowanie 4.4 ghz czy jak nic nie robie ma zmniejszac?

 

Próbuj, będą mniejsze temperatury.

 

 

Jak nic nie robisz powinno spadać, chyba,że w biosie wyłączyłeś funkcje oszczędzania energii?

a jak spadne z napięciami to jak sie właczy komp i nic nie wywali to obniżać dalej czy jakos to odrazu testowac??

a co do spadania taktowania to w opcji zasilanie miałem włączoną wysoką wydajność (czyli ją lepiej wyłączyć? )

Metoda prób i błędów, ma być komp stabilny i mieć najniższe możliwe temperatury.

 

Edit:

 

A kartę grafiki ,to masz jaką?

 

W biosie EIST i podobne funkcje oszczędzania energii, zostaw na auto lub włączone - komp nieobciążony zmniejszy taktowanie CPU do minimalnego. Plan zasilania na zrównoważony i TEST.

dobra zaraz się pobawię. pózniej wstawię co mi wyszło

Dopisałem. 

 

I zabawa i testy i ma być stabilny jak skała.

a gdy robię test np. w linxie to przeglądarka i wszystko ma chodzić płynie czy nie? (pewnie głupie pytanie xD)

Robisz test i tylko test - reszta wyłączona.

 

Potem testujesz kompa wymagającą grą np: BF3

 

Edit:

 

Jaką masz kartę grafiki?

słaba radeon 6850 ale na dniach zamierzam kupić coś lepszego.

 

EDIT:

Okej testowalem 30 minut w occt

4.4 ghz przy napięciu 1.101V (przy napieciu poniżej po pewnym czasie blue screen i reset)

temp.max 82 stopnie

także chyba jest okej ; )

 

jak jeszcze mogę sprawdzic stabilność? bo widziałem jak typek się chwalił ze wykręcił 4.4 przy napięciu 1.41V

 

Każdy CPU potrzebuje innego napięcia, aby osiągnąć dane MHz, czyli u niego 1.41 V, a u Ciebie może być 1.1 V?

aha. a jak jeszcze mogę sprawdzić stabilność procesora?

Testy i gry, najlepiej.

 

Najlepiej wymagającą grą, bo np: przechodzi długie męczarnie w OCCT, a wysypuje się w wymagającej grze.

 

Jeśli kupujesz kartę klasy max GTX770 wystarczy Ci CPU podkręcony do 4.0 - 4.2 i to nie wiem, czy nie będą puste MHz?

 

Edit:

 

A dokładniej - wszystko zależy w jakie gry będziesz grał?

juz mi się instaluje bf4 to jutro potestuję 

a co do karty to pewnie kupię coś takiego ; )

 

EDIT:

Okej napiecie 1.1V 4.4 Ghz

gralem w bf3 na wysokich 1 h(temp.max 65 stopni) testowalem w rożnych programach i git wszystko stabile zero restartów czy scinek.

No to OK.