I5 7300HQ czy I7 7700HQ do GTX 1060

Witam. Szukałem laptopa typowo do grania i znalazłem jeden z I5 7300HQ i GTX 1060. I tutaj rodzi się pytanie. Czy ta I5 nie będzie w jakiś sposób ograniczać karty graficznej? Czy lepiej dopłacić do I7 7700HQ?


I7 ma 4 rdzenie / 8 wątków więc wg mnie zdecydowanie warto do płacić.

1 polubienie

Przy GTX1060 można już dopłacać do i7 lecz to dalej 7 generacji więc moim zdaniem nie warto.
Co to za laptop? Jaki masz budżet?

Dodam tylko ze już pojawiają się modele z GTX1660ti

Najlepszym wyborem będzie coś z procesorem i5-8300H:

Najtaniej dostaniesz dobrego Lenovo Y530 z GTX 1050

Ten sam model, ale z wydajniejszą grafiką GTX1050Ti

Asus zaproponowany przez: Gajwer, też będzie spoko i ma matrycę 120 Hz.

Aby coś więcej zaproponować - podaj budżet, czy sprzęt ma być z systemem.

si, z 1060 już by wypadało mieć więcej od gołych 4.

Budżet do 4500 zł. Laptop jest typowo do grania. Najlepiej jakby był GTX 1060. Ma być w nim system i tylko dysk HDD (SSD dokupie później). Myślałem o tym:


Chodzi mi głównie czy będzie duża różnica w klatkach podczas gry. Nie zamierzam streamować ani montować filmów więc I5 wydaje mi się wystarczająca, ale wolę zapytać kogoś kto się zna.

Nie twierdzę, że nie pograsz komfortowo, ale w prockowych miejscach/grach będzie/ może być zonk. Kolejny już raz wykresik z ithardware, zobacz różnice pomiędzy 4 rdzeniami i 4 rdzeniami z 8 watkami :wink: Oczywiście wszystko jest wysokim i na karcie mocniejszej od Twojej…ale



Tu masz cały link, dla laptopów takiego zestawienia nie znam, niestety. Weź tylko pod uwagę, że nawet najtańsze Ryzeny za 500 zł mają 4 rdzenie/8 wątków i nikt rozsądny nie składa gamingowego PC na i3-8100 z 4 rdzeniami, minimum to i5 z 6 :wink: Obecnie, posiadacze starych i5 z 2-4 generacji uciekają na i7 by mógc pograć sensownie :wink:

Wg mnie to jest świetna propozycja w tej cenie.

Byłaby idealna, :wink: tylko jest fake : no Windows, to że ma 8 miast 16 GB Ram, to kwestia 200 zł za pół roku i 4 śrubek… Gdyby jednak autor chciał coś “mocniejszego i na dłużej”, to Twój Ryzen z 166oTI jest najlepszy Raczej się rozpadnie niż “nie da rady”:slight_smile:

Tak jak już podawałem w/w Asus ewentualnie jeżeli potrzebujesz system

Jeżeli nie to w okolicach 4,6k jest już wersja z 16 GB ram.

Alternatywa dla Lenovo z GTX1060, tylko nowsza odsłona również sprawdzony model dostępny.



Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

W promocji Lenovo Legion Y530-15 z kodem komunia z 4999 zł na 4499 zł od razu z 16 ramu :slight_smile:

  • Intel Core i7-8750H
  • 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2666MHz)
  • NVIDIA GeForce GTX 1060
  • Podświetlana klawiatura
1 polubienie

Taaa,
Tylko Lenovo stosuje białą listę do np: Wifi więc nic po za lartami na ich liście Wifi nie wymienisz.
Poczytaj forum Lenovo w USA, jakie ciepłe słowa tam padają :slight_smile:

Na 100% jeszcze nie kupił.