I7-3820 VS i7-3770

Intel Core i7-3820 3.60GHz (Sandybridge-E) Socket LGA2011 Processor - Retail Intel Core i7-3820 3.60GHz (Sandybridge-E) Socket LGA2011

VERSUS

Intel Core i7-3770 3.40GHz (Ivybridge) Socket LGA1155 Processor (77W)

Te procesory mają taką samą cene na stonie gdzie sie normalnie zaopatruję, qtóry mam polecić kumplowi? Integrated HD 4000 Graphics i tak niebyło by używane. Niebrać pod uwage OC. To będzie komp od zera nie upgrade.

Takie procki aż się proszą o podkręcanie (oczywiście z K, ale to wiadomo - no, może nie 3770K :P). Z sygnaturki widać, że masz i7-3820 więc mniej więcej wiesz, jak się trzyma. Osobiście brałbym LGA2011, bo IMO Ivy Bridge to niewypał

Mógłbyś rozwinąć wątek… ?

Zegar w zegar może i Ivy jest wydajniejsze o te 5%, prądu może też je mniej (ale znowu bez szału) - zintegrowana grafika się raczej mało komu przydaje przy CPU z najwyższej półki (w laptopach inna sprawa). No i po OC Ivy grzeje się, jak stare AMD’ki :wink:

A czy przypadkiem te 22nm niedają większej wydajnoci? Może macie jakieś linki do tabelek (głownie wydajność w grach)

http://www.anandtech.com/bench/Product/551?vs=523 :shock:

Ivy wydajniejsze z tego wynika, a jestem święcie przekonany, że gdzieś czytałem (z dowodami), że lepsze będzie Sandy Bridge-E - ale teraz nie potrafię tego znaleźć. Mea culpa, choć IMO trzeba by się przyjrzeć sprawie lepiej.

to jest porównanie dla ive o zegaże 3.5 z seri k, więc nic dziwnego że lekko wydajniejsze bo to droższy procesor. Wychodzi na to żę te procesory mają bardzo podobną wydajność. Dla ludzi, któży niebędą robić OC (jak muj kumpel) różnica jest praktycznie zerowa.

Dzięki