I7 4790 czy ryzen 1600

Tak jak w temacie. Niedawno wymienilem mojego gtx 1050ti na 1660 super, posiadam i5 4460 i stąd moje pytanie. Kupić i7ke za ok 600/700 zl czy lepiej ryzena. Problem w tym że bede musiał zakupić nową płytę główną i pamięć RAM jeśli wybiorę amd.

Ryzen 1600, i7 bez przyszłości a już teraz z tym gtx będzie mogła na 100% latać.

A jeśli kupie 1600 to socket plyty głównej bedzie jeszcze sie nadawal na nowsze procesory?
Albo czy ogólnie polecacie jakis inny procesor w podobnej cenie?

Zależy od płyty, B450 powinna obsłużyć do 3xxx, ze sporymi szansami na 4xxx (najpierw mówili tak, potem nie, teraz znowu tak).


A co myślicie o tym zestawie? Czy musze aktualizować bios płyty aby mi wyszukała procesor czy wszystko pójdzie bez żadnych problemów?

Jeszcze pytanko mam, ta płyta posiada bodajże 1 slot 4pin na podłączenie wiatraków, czyli na cpu. Obecnie mam 4 dodatkowe wentylatory. Co myślicie o stosowaniu rozdzielaczy 4pin? Ze z jednego wejścia mamy dwa, trzy itd, widzialem też takie ze do SATA sie podpina rozdzielacz z kilkoma wejsciami 4pin

Dopytaj w sklepie. Jeśli będziesz brał w X-komie, to mogą wgrać nowy BIOS, jeśli będzie taka potrzeba.

Ogólnie: działa. Co prawda “slot” ma ograniczenie prądowe i nie można podłączać “nie wiadomo ile” wentylatorów pod jedno wejście na płycie, ale cztery wentyle nie będą problemem.

To rozwiązanie ma zaletę, że możesz do takiego kontrolera podłączyć więcej wentylatorów, natomiast wadą jest to, że nie jesteś w stanie kontrolować prędkości obrotowej z poziomu oprogramowania.

Dopłać do MSI B450 A-Pro MAX, to zakup na lata, a jedna z najlepszych płyt głównych na tym sockecie.