I7 7700k vs 1700x, czy czekać na Coffee Lake? Zestaw do 7500 zł

Witam wszystkich,

Za około 2-3 tygodnie, będę zamawiał zestaw komputerowy z morele, mam jednak parę pytań. Komputer ma służyć głównie do gier, więc moim wyborem jest i7 7700k, i tu pojawia się owe pytanie:
Czy nie lepiej zainwestować w ryzena 1700x który ma więcej rdzeni oraz wątków? lub czy nie poczekać na nowe procesory Coffee Lake? Mają być wydajniejsze od dzisiejszych i7, lecz nie wiem jak będą stały z ceną. Komputer ma mnie kosztować 7500zł (odliczyłem monitor+system)

Dziękuje za odpowiedźi, pozdrawiam :wink:

Gry póki co nawet te najwydajniejsze więcej jak 4 rdzenie nie obsługują. Ja uwazam, że do grania w zupełności wystarczy i5 najwydajniejszy, aczkolwiek zracji ceny ja bym i tak inwestował w AMD bo one zawsze wychodza taniej, a testy syntetyczne z wykresami nie zawsze są równoznaczne z użytkowaniem codziennym i nawet graniem :slight_smile:

Siema,
czekaj, jeżeli możesz. Zobaczymy co przyniosą testy nowych Inteli. Może przy okazji jakąś walkę cenową obie firmy nawiążą.

Niby tak, ale na Ryzenie dzięki dodatkowym rdzeniom i wątkom masz stabilniejsze minimalne FPSy.

Nowe procesory Intela na 100% nie będą tańsze od Ryzenów przynajmiej przez pierwszy kwartał od premiery, nie uwierze w to zwazywszy na to jak Intel się całe życie zachowuje sadzać, że jest cudotwórcą technicnzym i ci co mają klapki na oczach an Intela i tyak kupią.

Wystarczy, że nie naliczą frycowego od dodatkowych rdzeni. Jeżeli poszczególne przedziały wydajnościowe będą w tych samych cenach co teraz i tak będzie można uznać ofensywę AMD za udaną.

Gaming = INTEL

Render itp. = AMD

1 polubienie

Codzienne uzytkowanie w tym Gaming to co?? Polegasz piszac to na wykresachw testach syntetycznych czy oceniasz to po testach codziennego użytkowania?? Nawet jak ktoś głównie składa komputer do grania to nie tylko na nim gra bo inaczej mógłby kupić konsole, na niej się tylko da grac. Pozatym obecne konsole są na AMD więc zaprzecza to twojej wypowiedzi czarnej, pogrubionej czyli krzyczącej.

Wróbelki ćwierkają, że do grania wystarczy 4 rdzeniowy i3 Coffee Lake. Na jutro jest zapowiadana konferencja na której intel ma ujawnić specyfikacje :slight_smile:

Czekam :wink:

A orientuje się ktoś kiedy będzie można je kupić?

Była plotka, że w pierwszym kwartale 2018, ale pewnej, oficjalnej informacji brak.

Ja coś też słyszałem że we wrześniu już będzie można