I7 8700k wysokie temperatury

Witam. Mam mały problem z i7 8700k. Procesor grzeje się do 95 stopni w stresie (Real bench). Pasta wymieniona, jednostka odkurzona z kurzu. Nie ma różnicy czy standardowe taktowania czy po OC. W grach nie ma żadnego problemu i Max 78 stopni. Płyta to asrock z370 extreme 4, a zasilacz to korsarz RMx 550. Procesor jest na gwarancji i tu rodzi się pytanie czy odsyłać go na gwarancję czy skalpować, bo te procesory już tak mają. Chłodzenie to scythe mugen Max.

Zainstaluj RealTemp żeby sprawdzić czy to nie jakieś przekłamanie.
Sprawdź krzywą obrotów w biosie, mocowanie chłodzenia, czy jest dokręcone równomiernie.
Jakiej pasty użyłeś?
W testach syntetycznych ten proc może uzyskiwać około 85 st., u ciebie jest ona ciut duża jak na to chłodzenie.
Może to być też taka sztuka i wtedy skalp będzie jedynym rozwiązaniem.

Krzywa obrotów ustawiana ATunning od asrock, tryb performance i standard zero różnicy. Pasta grizzly, chłodzenie sprawdzane x razy. Tylko żeberka się nie nagrzewają, są po prostu chłodne.

Może w Fahrenheitach pokazuje? :stuck_out_tongue:
Jak radiarot się nie grzeje to nie odprowadza ciepła = coś jest nie tak :slight_smile:

Sprawdzałeś co pokazują inne programy?

Podobnie niestety

W takim razie albo glut, coś jest nie tak z montażem, radiator uszkodzony. Może IHS jest nie równy (górka na środku) i ciepło jest odprowadzane na bardzo małej powierzchni?

Wymiana pasty na grizzly daje przy profilu xmp Ddr4 3200mhz i zwiększonym mnożniku do 40 czyli 4.0 GHz temperatury Max 75 stopni teraz. Była próba na 4.7ghz ale wtedy pod 94 stopnie po 2 minutach sięgał to wyłączyłem i zrobiłem to 4.0ghz. Czy to normalne?

No a co ty niby myślałeś że można tak w nieskończoność podbijać zegar?
To raczej normalne, popatrz po necie jak ludzie kręcą.

Raczej nie normalne, ten procesor bez problemu kręcą do 5GHz. Albo masz słabe chłodzenie albo coś robisz nie tak albo trafiłeś felerną sztukę.