I7 i słabsza karta graficzna czy i5 i mocniejsza

Jak uważacie czy lepiej mieć procek i7 (3632QM, 3612QM) i 4GB RAMu z grafiką dość cienką czyli albo ATI 7680 albo GeForce 635M na Fermim

Czy może i5 (3230M , 3210M) i jakieś 6-8GB RAMU i grafikę raczej GeForce 730M albo 645M na Keplerze

Ogólnie rzecz biorąc to będę używał tego komputera do wszytskiego. Lubię grać, ale idę na studia i w moim przypadku czasu już dużo na granie nie będzie. Z kolei troszkę mocy obliczeniowej się przyda - np rzadko, ale jednak składam jakieś filmiki. Chciałbym, żeby komp tak szybko się nie zestarzał i żebym mógł go używać właściwie do wszytskiego.

Co o tym sądzicie, pomóżcie :slight_smile:

Według mnie i5 wystarczy Ci spokojnie :slight_smile:

Ja bym i5 wybrał i lepszą grafikę. Jeżeli chcesz kupić laptopa to napisz w tym temacie do czego i do jakiej kwoty :wink:

viewtopic.php?f=19&t=344645&start=3180

Dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile: Jak ktoś jeszcze ma jakiś pogląd na moją sytuację to proszę pisać :slight_smile:

Co byś nie wybrał to żadnego z procków nie wykorzystasz w 100%, Jeżeli zamierzasz grać to tak jak napisali wszyscy wyżej ale jeżeli komp ma być stacja roboczą na lata to lepiej procek I7 - może granie przełoży się na programowanie lub inne prace związane z kompem, wtedy pewnie będzie dłużej świeżym towarek który w rzeczywistości za 5 lat będzie szmelcem za parę złotych i jak tylko będziesz miał trochę kasy to i tak go zmienisz na coś świeżego…