IBM 380z Problem z dzwiekiem!

Próbowałem już chyba wszystkiego, to stary laptop kupiłem na allegro by tylko chodził world. Problem polega na tym że jak uruchamiam system nie mam dźwięku wcale ani winamp ani filmy nic. Aby mieć dzwięk muszę wejść sprzęt>menadzer urzadzeń> i przy kontrolerze dzwięku ,koder-dekoder crystal audio wdm" jest żółty wykrzyknik. Odinstalowuje ten sprzęt i następnie skanuje w poszukiwaniu nowego sprzętu i jest ok, wszystko chodzi. Lecz tak muszę za każdym razem jak włączam laptopa! !!

Prawdopodobnie to sterowniki ale takiego pod xp nigdzie nie znalazłem. POMOCY! !!

Bardzo stary laptop i nawet na stronie producenta nie ma sterowników pod xp , a zapewne problem z dzwiękim leży po stronie kontabilności sterownika, można spróbować zainstalować sterownik pod NT ale czy będzie działać nie wiem , w innym wypadku pozostaje przesiadka na win 98

http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … SHY-3XWNVG

No niestety nie udało się z NT, poczekam jeszcze trochę może ktoś coś będzie wiedział, ale dzięki! !!

viewtopic.php?f=19&t=182149&p=1227596&hilit=wdm+crystal#p1227596

Widzę, że ktoś miał tan sam problem i ciekawe czy sobie poradził. Napisałem priva i zostało czekać.