IBM Security Trusteer Rapport - reputacja aplikacji


(squeet) #1

Szanowni,

Czy ktoś z Was słyszał o tym programie? Jest polecany przez stronę Eurobanku:
https://www.eurobank.pl/produkty,bankowosc-elektroniczna,ibmsecurity-trusteer-rapport,203,229.html
Mój znajomy ma Avasta. Chciałbym zamienić mu to oprogramowanie na Windows Defendera, ale wspomniał mi o tym sofcie od IBM-u. Czytałem trochę o nim i opinie są różne:


Ma ktoś może jakieś doświadczenie z tym programem i może się wypowiedzieć?

Pozdrawiam serdecznie.


(ichito) #2

Trusteer to była kiedyś samodzielna firma, ale została przejęta przez IBM w sierpniu 2013 i od tego czasu to IBM firmuje ten program. W testach ochrony bankowości sprzed lat program był w czołówce…teraz nie wiem, jak to wygląda. Jest to program specjalistyczny, a na całym świecie współpracuje z nim ponad 500 dużych i
znanych instytucji finansowych, w Europie różnie - w takich np. Czechach podobno 70% klientów e-banków ma ten program na swoich urządzeniach. W Polsce aż tak ładnie nie jest - akredytację dla dwóch chyba banków mBank i BGŻ, ale to mogło się zmienić. Taka akredytacja ma znaczenie, bo wtedy instytucja trafia na wewnętrzną wbudowaną w program listę i dopiero wtedy Trusteer zapewnia całość oferowanej ochrony.
Można co prawda edytować własnego dostawcę usługi e-bank, ale i tak nie utworzymy z nim połączenia VPN, jak to dzieje się z bankami z predefiniowanej listy.
Poza tym program posiada coś w rodzaju blokera behawioralnego, którego funkcjonalność jest dość szeroka i do modyfikacji w ustawieniach.

Tu masz przewodnik do programu


Tu strona programu i jego bankowe "laurki"
http://www-03.ibm.com/software/products/pl/trusteer-rapport
https://www.eurobank.pl/produkty,bankowosc-elektroniczna,ibmsecurity-trusteer-rapport,203,229.html
https://www.bgzbnpparibas.pl/korporacje/bankowosc-internetowa/ibm-trusteer-rapport
Ale przeczytaj o to, bo sposób ochrony jaką Trusteer oferuje nie każdemu pasuje i niebagatelne są też mętne dość wyjaśnienia IBM w sprawie polityki prywatności - w końcu program przejmuje cały Twój ruch z bankiem
https://niebezpiecznik.pl/post/goznym-czyli-najbardziej-grozny-przereklamowany-atak-na-polskie-banki/


(squeet) #3

Dzięki za wartościową pomoc @ichito.
Zdecydowałem się zainstalować dodatek, bo jednak sporo daje i był już przez mojego znajomego sprawdzany, tylko serwis odinstalował bo… „zamulało system”.
Pozdrawiam serdecznie.