IBM T30 - sterowniki PILNE!

Mam pytanie czy instalując Windows XP prof. z SP2 PL potrzebuję dodatkowo instalować jakieś drivery do laptopa IBM T30.

Chodzi mi głównie o WiFi, Bluetooth, Irda, klawiatura, Track Point etc… karta sieciowa, modem, oraz o grafikę i muzykę.

Np. czy będą działać wszystkie klawisze klawiatury bo to inna klawiatura niż do stacjonarnego. Chodzi mi o to czy te funkcyjne będą działać. Czy system sam wykryje WiFi Bluetoooth Irda. Czy będzie działać trackpoint od razu etc…

Cz potrzeba coś dodatkowo instalować?

Jest pełno Driverów prze różnych na stronie Lenovo do T30 ale nie wiem co mi trzeba instalować a co się samo zainstaluje z windą.

Prosze kogoś kto zna się natym o rzetelną odpowiedź bym niepotrzebnie nie instalował czegoś.

I czy są jakieś problemy z czymś?

Laptob będzie goły przed instalacją - pusty hdd.

Acha i czy po upgradzie BIOSa da się bootować z usb?

Laptop to P4 M 2.0 1GB RAM 40GB HDD Ati Radeon.

Dziękuję za odpowiedź.

Tak, oprócz zainstalowania windowsa powinieneś również zainstalować najpierw sterowniki do swojego laptopa. Wszystkie sterowniki znajdziesz na stronie producenta, wpisując model laptopa i system który zamierzasz zainstalować. W zasadzie najważniejsza role w sterownikach ma płyta startowa, zawierająca pakiet sterowników, która powinna być dołączona do Twojego laptopa, jeśli jej nie masz również możesz ją pobrać ze strony producenta (będzie to zapewne największy plik ok. 24mb o formacie .iso). W celu instalacji: Włóż płytę ze sterownikami podczas uruchamiania kompa (z niezainstalowanym windows) i automatycznie powinien rozpocząć się proces instalacji po naciśnięciu klawisza (chyba F6) Po zainstalowaniu, normalnie instalujesz windows. Następnie już po zainstalowaniu windows jeszcze raz wkładasz płytę ze sterownikami i instalujesz stery do karty dźwiękowej, przyciski na klawiaturze itp. Bios da się botować tylko przez dyskietkę, lub jak w przypadku płyt takich jak gigabyte, morzna również wykonać automatyczny update z internetu, ale w zasadzie nie musisz nic przy nim grzebać, w laptopie raczej nie trzeba robic update biosu, bo i po co jak tam wszystkie częsci są te same, i niewymagają dodatkowego update bios.

Rozumiem tyle, ze szukalem i nie wiem ktora to bedzie ta plytastartowa

bylem na tej stronie:

http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … 42358.html

i nie wiem co zrobic bo tam jest wszystko osobno.

Moglbys mi pomoc znalezc link do strony z obrazem plyty o ktorej mowisz albo nawet moze jest na tej stronie tyle ze sie nie lapie w tym zabardzo.

Bede bardzo wdzieczny.

Z gory dziekuje.

PS. Nie mam dolaczonej do laptopa plyty bo jest z 2 reki uzywany.

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 13:40 został dopisany post przez CorneliusRoofoo

Ja bede wychodzil z domu i jutro dopiero bede na necie.

Sprawdze dopiero jutro odpowiedz wiec jak cos to sie nie gniewaj ze nie odpisuje.

Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

przepraszam że odp. trwała tak długo, byłem wczoraj na wyjeździe, a dzisiaj przez długi czas głowiłem się które to są te właściwe sterowniki. Mylę że to są te:

http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … IGR-4ZFRG3

spróbuje jeszcze czegoś poszukać, gdyby to nie o te chodziło.

Dziękuje już sobie poradziłem. Mam teraz inny problem, który zamieszcze pod innym tytułem.

Ten temat zamykam.

Jeszcze raz dzięki.