[IBM t40p] problem z karta muzyczna

Witam,

Co prawda to nie jest dział o sprzęcie ale chyba nie ma innego działu.

Mam problem z IBM T40p. Głośniki mi nie działają… Wiem ze glosniki sa sprawne, karta muzyczna też, bo jak wkładam słuchawki to śmiga…

Ma ktoś jakiś pomysł co to jest? I ile może kosztować mniej wiecej naprawa??

Jakie to głośniki??

hmm, nie wiem jakie:) glosniki jak to w IBMach. ale tak jak mowie są sprawne na 1 000 000%

Sprobuj uruchomic jakis linuxowy LiveCD, w ktorym obslugiwana jest poprawnie Twoja karta muzyczna, ewentualnie zainstalowac system na innej partycji (tymczasowo tylko - do testow) i daj znac jakie tego efekty. Wtedy bedzie mozna zastanawiac sie nad rozwiazaniem …

no niestety dalej nic. odpalilem system na innym dysku i dalej nic…

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 23:45 został dopisany post przez bsiuda

up

Hmmm. Wyglada to raczej srednio - piszesz, ze glosniki dzialaja (jak to sprawdzasz?), ale pod swiezym systemem nie wydaja dzwiekow?

Probowales z roznymi sterownikami?

Ponizszy wariant jest dosc malo prawdopodobny, ale mozesz ta rzecz sprawdzic (zeby nie placic za serwis):

gdyby na dysku grasowal wirus, a np. plik ze sterownikami znajdujacy sie na dysku bylby przez niego zainfekowany - nawet przy instalacji systemu na drugim dysku, podczas instalacji sterownikow karty dzwiekowej ladowalby sie wirus i problem wygladalby identycznie.

Dlatego proponuje uzycie jakiegos linuxowego LiveCD obslugujacego Twoja karte dzwiekowa - pytanie o dzialanie szkodliwego wirusa wyeliminujesz w taki wlasnie sposob.

Jezeli karta dzwiekowa jest sprawna, glosniki sa sprawne, sterowniki odpowiednie, nie ma zadnego wirusa - moze uszkodzony jest sam styk wyjscia glosnikowego?

Czasami w sterownikach kart dzwiekowych ustawic mozna wyjscie na zestawy 5.1 (do ktorych potrzebne sa 2 kable w karcie dzwiekowej).

Wtedy mikrofon przejmuje role wyjscia glosnikowego. Poszukaj w sterownikach takiej opcji i jesli istnieje, sprawdz czy z komputeraz wydobywa sie dzwiek poprzez zlacze mikforonu.

Rady nie sa genialne, ale problem tez dosc nieciekawie wygladajacy.