IBM ThinkCentre- zmiana dysku/ reset biosu [rozwiązany]

Mam do dyspozycji jakiś IBM ThinkCentre. Ogólnie to po prostu przestał być potrzebny tam gdzie był używany wcześniej i tak sobie leżał. W związku z tym, ze z niego potrzebny jest tylko dysk to pomyślałem, żeby to puszki zamontować nowy dysk i komputer wykorzystać, bo jest całkiem przyzwoity. Tu się zaczynają schody, bo po wsadzeniu nowego dysku wypadałoby zainstalować system. A opcję bootowania z CD-ROM mam zablokowaną w biosie. na bios nałożone takie dziwne hasło, ze mogę bios przeglądać, ale nie mogę nic zmienić… więc ogólnie utknąłem :stuck_out_tongue: Da się coś z tym zrobić, czy komp na śmietnik? Chcę zainstalować Win XP Prof.

Spróbuj zresetować bios poprzez wyjęcie baterii na płycie.

Tak oczywiście próbowałem :slight_smile:

Po wyjęciu i włożeniu baterii i próbie uruchomienia kompa dostaję komunikat z pretensją, że próbowałem zresetować bios i wyciągałem bateryjkę… i że to nieładnie :stuck_out_tongue:

Wgraj bios od nowa, jak nie dasz rady odpalić programu do flashowania, to popytaj w lokalnym serwisie czy nie oferują wgrania biosu za pomocą programatora.

Jesteś w stanie podać dokładnie model tego IBM ThinkCentre? Może w ten sposób będzie łatwiej poszukać pomocy :slight_smile:

Ogółem dla całej serii znalazłem taką krótką pomoc: http://www.mail-archive.com/twincling@y … 00051.html

Najważniejsze:

Czyli po naszemu:

  1. Znajdź na płycie zworkę recovery

  2. Przestaw ją w tryb serwisowy

  3. Włącz komputer i odczekaj 20 sekund

  4. Wyłącz komputer

  5. Przestaw zworkę do poprzedniej konfiguracji

  6. Sprawdź czy działa :slight_smile:

włącz i odczekaj 20s… hmmm dobre… już sprawdzam :3… ale wymyślają

edit: ‘administrator password sequence has been cleared’

Wieelkie dzięki :slight_smile: Mam nadzieję, że teraz nie będzie problemów

btw. przy resetowaniu zachowywał się jakby uruchomiono sekwencję autodestrukcji :smiley: Wentylatory na maxa, i jakieś groźne dźwięki z głośniczka…