IBM ThinkPad nie ma dźwięku

Witam, mój problem wygląda następująco. Na laptopie nie ma dźwięku, laptop jest tylko do przeglądania internetu ewentualnie do robienia jakichś prezentacji do szkoły i jest to dość uciążliwe. Nie bardzo wiem jak rozwiązać problem, próbowałem instalować sterownik znaleziony przez DriverMax ale tylko jakieś błędy i BSod. Mam nadzieję, że mi pomożecie (znów :D), więcej informacji jakie będą potrzebne podam w trakcie, pozdrawiam Manin8

Jaki to thinkPad, co widać w managerze urządzeń, co na temat czipa muzycznego (i ew. płyty głównej) mówi HWinfo ?

I jaki system?

Zainstaluj ThinkVantage System Update, program sam znajdzie brakujące sterowniki do Twojego modelu Thinkpada i je dociągnie oraz zainstaluje.

Ten ThinkVantage System Update chyba nie znalazł sterownika od dzwieku tylko jakies inne, 

System windows xp 

86db18187f1c8986m.jpg

 

b9b1834963247142m.jpg  Screeny z HWinfo

Odinstaluj te sterowniki audio które zainstalowałeś wcześniej. Następnie pobierz i zainstaluj ten http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/1ya210ww.exe.

System update nie miał jak znaleźć innych bo po d ten model i system jest tylko jeden sterownik.