IBM ThinkPad R30 problem z odpaleniem systemu

Witam. Posiadam Notebook ThinkPad R30 i od jakiegoś czasu nie mogę go odpalić. Dokładnie nie chce się ładować system. Zamiast tego od razu wywala do Biosu. Wie ktoś ocb?? Mam nadzieję że to nie jest znów HDD. Prosiłbym o w miarę szybką pomoc :slight_smile:

Jakiś komunikat się pokazuje?

Tak. System battery is dead - Replace and run Setup i Real time clock error. To pierwsze pewnie dla tego że włączam go bez baterii.

Witam,

Jeśli się nie mylę to po komunikacie można stwierdzić, że bateria na płycie głównej jest do wymiany.

Pozdrawiam

A ten drugi komunikat??

To jest dwa w jednym, ale dla pewności poczekaj może ktoś mądrzejszy Ci coś podpowie, ale jeśli masz tylko te komunikaty to myślę że to właśnie bateria.

Aha. To sprawdzę i na pisze czy pomogło.

Dodane 01.04.2011 (Pt) 14:18

Faktycznie była to wina baterii. Ale pojawił się nowy problem. Wyskakuje mi nowy błąd podczas ładowania systemu.

b00867467cd78803m.jpg

Mam nadzieje że da się to zrobić bez formata.

Odpal komputer z płyty Windows XP (jeśli taki system posiadasz zainstalowany), uruchom konsolę odzyskiwania (R - Napraw). Zaloguj się i uruchom polecenie: chkdsk /p.

Po tej czynności możesz wpisać fixboot i na pytanie dać Y, następnie exit i powinno działać.

Jeżeli to nie pomoże niestety trzeba będzie spróbować opcji ratowania systemu - opisywana chyba na dp.

Pomogło :slight_smile: WIELKIE WIELKIE DZIEKI :slight_smile: