IBM ThinkPad T43 Error 2010

Witam,

zakupilem ostatni laptopa Thinkpad t43 od IBMa ale od samego poczatku na starcie pokazuje sie nastepujacy komunikat

Error 2010:

The hard disk drive you have installed has not been qualified for use in this computer or does not have the latest firmware. Using a drive that not qualified may cause compatibiliey issues and potential data loss

Wiem ze domaga sie najnowszych sterownikow badz zmian w biosie ale przy akyualizacji z bootowalnej cd badz spod windowsa pokazuja ze wszystkie niezbedne sterowniki sa juz zainstalowane. Nie mam pomyslu co dzialac moze ktos ma jakas rade.

Pozdrawiam

Tam jest jeszcze napisane że dysk, którego używasz nie jest zakwalifikowany do użytku w tym komputerze badź nie posiada ostatniego (najnowszego) oprogramowania. Użytkowanie niezakwalifikowanego dysku może powodować problemy z kompatybilnością oraz potencjalnie starte danych.

Myślę, że to jest komunikat gdy włoży się dysk innej firmy niż IBM chociaż mogę być w błędzie

Laptop jest prosto z salonu wiec nie sadze ze mialby na starcie odrazu wrzucony zly dysk. Chyba chodzi o jakies aktualizacje ktorych nie moge znalezc.

Moj model to 1871 moze juz ktos spotkal sie z tym problemem bo z tego co czytalem to czesto on wystepuje i to kwestia znalezienia jakiejs poprawki.

To stratuj tam i niech robią - gwarancja.

no wlasnie tak chyba trzeba bedzie zrobic ale myslalem najpierw ze uda sie zalatwic to jakims nowym firmwarem lub ktos wie co zrobic w takim przypadku.

Wstrzymam sie jeszcze troche z wycieczka do salonu

A jak uszkodzisz dysk lub coś innego mogą nie uznać gwarancji.

Komunikat nie jest za bardzo czytelny, wskazuje na dysk lub jego oprogramowanie lub problem ma bios płyty - dysk nie kompatybilny z biosem, ustawienia biosu,inne.