IBM ThinkPad T43 Error 2010

(38trebuh) #1

Witam,

zakupilem ostatni laptopa Thinkpad t43 od IBMa ale od samego poczatku na starcie pokazuje sie nastepujacy komunikat

Error 2010:

The hard disk drive you have installed has not been qualified for use in this computer or does not have the latest firmware. Using a drive that not qualified may cause compatibiliey issues and potential data loss

Wiem ze domaga sie najnowszych sterownikow badz zmian w biosie ale przy akyualizacji z bootowalnej cd badz spod windowsa pokazuja ze wszystkie niezbedne sterowniki sa juz zainstalowane. Nie mam pomyslu co dzialac moze ktos ma jakas rade.

Pozdrawiam

(Bary1986) #2

Tam jest jeszcze napisane że dysk, którego używasz nie jest zakwalifikowany do użytku w tym komputerze badź nie posiada ostatniego (najnowszego) oprogramowania. Użytkowanie niezakwalifikowanego dysku może powodować problemy z kompatybilnością oraz potencjalnie starte danych.

Myślę, że to jest komunikat gdy włoży się dysk innej firmy niż IBM chociaż mogę być w błędzie

(38trebuh) #3

Laptop jest prosto z salonu wiec nie sadze ze mialby na starcie odrazu wrzucony zly dysk. Chyba chodzi o jakies aktualizacje ktorych nie moge znalezc.

Moj model to 1871 moze juz ktos spotkal sie z tym problemem bo z tego co czytalem to czesto on wystepuje i to kwestia znalezienia jakiejs poprawki.

(JNJN) #4

To stratuj tam i niech robią - gwarancja.

(38trebuh) #5

no wlasnie tak chyba trzeba bedzie zrobic ale myslalem najpierw ze uda sie zalatwic to jakims nowym firmwarem lub ktos wie co zrobic w takim przypadku.

Wstrzymam sie jeszcze troche z wycieczka do salonu

(JNJN) #6

A jak uszkodzisz dysk lub coś innego mogą nie uznać gwarancji.

Komunikat nie jest za bardzo czytelny, wskazuje na dysk lub jego oprogramowanie lub problem ma bios płyty - dysk nie kompatybilny z biosem, ustawienia biosu,inne.