IBM X30 opinie?


(system) #1

Witam

Rozmyslam nad kupnem laptopa IBM X30 ale szczerze mówiac nie zadorze znam sie na takim sprzęcie. Oto jego paramerty.

Jakie macie opinie odnosnie teog sprzetu. Co sie w nim często psuje itd.

Procesor - Pentium III M 1200 MHz

Matryca - 12" TFT 1024x768

Karta graficzna : INTEL 830M 48MB

Sprzet ma być mobilny i taki tez jest. Nie potrzebuje specjalnie szybkiego kompa wiec mysle ze dobry wybór. jedyny mankament to ta karta graficzna "INTEL 830M 48MB" wie ktos co to w ogóle za wynalazek, bo ja znam sie tylko na GeForceach i z jakim mniewięcej Gfem mona by ta karte intela porównać? i czy to jest karta zintegrowana czy tez mozna ja wymienic na cos szybszego? ( za błędy przepraszam)


(smaky) #2

No ten sprzęt to już raczej zabytek i dużo zależy w jakim jest stanie, czy nie ma popękanej obudowy, jak długo trzyma na baterii. Ale z kolei IBM-y to porządne sprzęty i powinien jeszcze długo służyć, ważne żeby go sprawdzić na obecność badsectorów dysku programem HD Tune.

Grafika jest zintegrowana i to w dodatku bardzo stary model, służyć może tylko w takich grach jak saper :smiley: i do niczego więcej.

W ogóle to wolałbym dołożyć do modelu T40 lub T42 bo taka mała matryca 12" szybko zmęczy, a w dodatku w serii T można znaleźć sprzęty mniej wyeksploatowane gdyż jest ich znacznie więcej na rynku, często też już z dedykowaną grafiką ATI Radeon. Aha i karty w laptopach z reguły są niewymienne, a integry to już w ogóle.