Ibm00002.exe


(Grzywaczewski) #1

Witam

Też mam podobny problem (http://forum.idg.pl/index.php?showtopic ... ntry945862) z plikiem ibm00002.exe ;( - jeśli komputer jest podłączony kablem sieciowym to wcale sie nie uruchamia (podczas ładowania w pewnym momencie się zawiesza i tyle) podczas odpalenia w trybie awaryjnym lub po odłączeniu był komunikat o braku w program files/... pliku ibm00002.exe, po przeczesaniu rejestru (regedit) i wpisaniu w shell explorer.exe po odpaleniu komputera bez podłączonego kabla nie wyskakuje ten komunikat - ale po podłączeniu kabla komputer znowu się wiesza ;(. Przeskanowanie kasperskim nic nie wykryło ;( - może ma ktos jakiś pomysł? . A oto log:


(jessica) #2

Daj log z ComboFix (na dole tej strony z linku) -

Log wklej na http://wklej.org/, a w poście daj tylko link.

ComboFix powinien samoczynnie to usunąć (a przynajmniej starsza wersja ComboFixa to usuwała).

Najlepiej będzie, jeśli po zrobieniu loga od razu sam sprawdzisz, czy w sekcji "Other Deletions" tego logu jest wymieniony ten "ibm".

Jeśli nie ma, to dodatkowo dasz log z "SillentRunner" -->SillentRunner

Log z Hijacka jest czysty.

jessi


(Grzywaczewski) #3

Oto log z ComboFix - zaraz podeśle resztę http://wklej.org/id/c796a5693b . A w międzyczasie przeskanuje kompa przeciw spy'om.

Coś nie pokazuje na wklej.org ;( (już pokazuje - na końcu dodałem kropkę)- więc zamieszczam poniżej:


(jessica) #4

Log jest czysty.

Nie widać w nim w ogóle tego "ibm" - czy problem jest jeszcze aktualny?

Bo nic nie wskazuje na to, byś miał to "ibm".

jessi


(Grzywaczewski) #5

pliku ibm00002.exe już nie ma - jak napisałem na wstępie podczas uruchamiania komputera w trybie awaryjnym lub bez podpiętej sieciówki to pojawiało się okienko z ostrzeżeniem, że brak takiego pliku. Został po nim wpis tylko w rejestrze w shell - ale usunąłem pozostawiając tylko explorer. Jednak nadal nie mogę uruchomić komputera gdy jest podpięta sieciówka - lub gdy sieciówkę podłączę później to jest totalny zwiech sprzętu. W trybie awaryjnym i bez podłączonej sieciówki chodzi normalnie - mogłem przeskanować, zgrać logi, teraz skanuje a-squared'em, wczesniej Kasperskym. Miałem kiedyś podobny problem na 2K ale poddałem się i zakończyło się to formatowaniem - teraz nie bardzo mogę postawić system raz jeszcze ;(.


(jessica) #6

No to chyba ja Ci tu na nic nie jestem potrzebna, skoro Twój problem nie dotyczy wirusów.

Ale na wszelki wypadek, daj jeszcze ten log z SillentRunner.

jessi


(Grzywaczewski) #7

Oto link do loga z SillentRunner'a http://wklej.org/id/747e9ab9d8 , a oto http://wklej.org/id/2caaa74198 z Deckard's System Scanner . A może to jest jakiś błąd systemu po "walce" z wirusem?

Złączono Posta : 10.09.2007 (Pon) 12:53

Dzięki za zainteresowanie, ale zamykam temat :wink: - po przemówieniu "siłowemu" do sieciówki wszystko gra :wink:. Najprawdopodobniej była trochę wypięta - ale po podłączeniu kabla dioda się zapalała ;(. Narazie wszystko działa. A pozostałości po ibm00002.exe to może jakieś stare dzieje, które teraz wyszły przy okazji :wink:

Złączono Posta : 10.09.2007 (Pon) 13:48

-------------------------

Chyba niestety za szybko się pochwaliłem - teraz strasznie muli ;( - szukam dalej ;(


(Gutek) #8

Pobierz program SDFix

-


(Grzywaczewski) #9

Dzięki - wymieniłem sieciówkę i chodzi OK :wink: