ICS i karta wifi w trybie ad-hoc

Witam

Potrzebuje pomocy w udostępnieniu połączenia Wifi na komórkę Nokia E63.

Konfiguracja:

Komputer z Windows 7.

Dwie karty wifi. Tplink i Planet.

Internet posiadam radiowy (2,4 GHz), który podłaczony jest do karty Tplink. Łączę

się dial-upem, bowiem ISP wprowadził mi uwierzytelnienie PPPoE. Nazwijmy je poprostu dial-up.

Karta Planet ma służyć do udostępnienia połączenia za pomocą Windowsowego ICS.

Sprawa niby prosta, tylko że nie dziala

Włączam udostępnienia połączenia dla dial-upa. W opcjach udostępnienia podaje kartę Planet

jako urządzenie na które chcę udostępnić połączenie. Windows przypisuje mi do karty wifi Planet

adres: 192.168.137.1, maska /24. Jest ok. Łączę się dial-upem z internetem. Internet na komputerze działa.

Następnie konfiguruję karte Planet w trybie ad-hoc, nadaję sieci nazwę ‘test’, brak szyfrowania.

W konfiguracji telefonu wpisuje adres ip: 192.168.137.2 dla telefonu,

maska standard /24, bramka 192.168.137.1 i taki sam DNS. Łącze za pomocą Nokii z siecią ‘test’ (ad-hoc).

Połączenie jest. Z komputera moge pingowac komórkę a internetu brak. Pojawia się na Nokii komunikat:

‘Brak odpowiedzi bramy’ .

Na komputerze wyłączyłem firewalla, próbowałem w Nokii ustawić adresy z DHCP i nic. Mogę pingować komórkę ale

internetu nie mam.

Jutro jeszcze zainstaluje sobie pinga na Nokię i będę mógł lepiej zdiagnozować sieć.

Jeśli ktoś ktoś się już z tym spotkał chętnie posłucham wskazówek.

Pozdrawiam.

Hmm, a może spróbuj prościej… z wykorzystaniem connectify >> http://dawka.wordpress.com/2009/11/06/c … ot-w-domu/