Icy Tower 1.5 i spowolniona gra na Win10

Witam!
Pobrałem najnowszego Icy Towera 1.5 i mam takie przycinki dziwne i spowolnienia ruchu.
https://www.youtube.com/watch?v=2NvKMBjsQnU

Ten ruch nie jest po prostu płynny.

Sciągnij dgVoodoo i z katalogu MS\x86 wklej wszystko, co tam jest, do folderu z grą.
Po wklejeniu dgVoodooCpl exe i ini i uruchomieniu konfiguratora, możesz też tam w zakładce DirectX wymusić rozdzielczość ekranu.

Kombinoaalem z dg voodoo ale nie pomagało. Co tam ustawić? Przy kapitanie pazurze pomoglo, ale tu nie.

Generalnie nic nie trzeba. Też powinno wtedy działać.
Włącz w zakładce DirectX:
Fast Memory Access
Będzie trochę lepiej raczej.
Do tego możesz włączyć AA x8, żeby grafika wychodziła czasem z trybu Idle. Też ciut to daje.

Jeśli nadal gra jest niegrywalna, spróbuj użyć DXwrapper i z głównego folderu wrappera skopiuj wszystkie pliki, i z folderu stab - ddraw.dll.
Jeśli nadal nic, wejdź do configu i spróbuj włączyć na 1 eksperymentalnie w dxwrapper.ini któreś z flag oznaczone [ddraw] a także inne z tą nazwą. Przy convert to d3d7 możesz włączyć potem dd7to9.

Po skopiowaniu wszystkiego z podfolderu “stab” w folderze z DXWrapper’em do gry, gra nie startuje w ogóle.

Z głównego folderu dxwrappera też skopiuj tamte pliki. Możesz pominąć dxwnd i asi.
W ten sposób u mnie nadal działa, choć rozdzielczość nie wiem jak tam wymusić.
Ogólnie na różnych systemach i GPU mogą się różnie wrappery zachowywać.

Ostatecznie możesz spróbować jeszcze ddraw.dll z katalogu windows\system32, ale to prawdopodobnie właśnie tej biblioteki używa domyślnie system.
Ew. u mnie działa ta:

1 polubienie

Mam win 10 i rtx 2080 super

Poza tą biblioteką co podlinkowałem, możesz sprawdzić jeszcze różne tryby kompatybilności. Np. ten z Windows 98 wymusza uruchomienie aplikacji na jednym rdzeniu, co w niektórych grach naprawia problemy z uruchamianiem w ogóle. Jest też opcja wyłączenia optymalizacji pełnoekranowych.

@blumberplumber
Tak jak wspominałem, wypróbuj jeszcze tę bibliotekę co podlinkowałem, bo między różnymi kompilacjami są podpisane cały czas różne wersje i mogą się czymś różnić vs to co masz u siebie.

Na sam koniec jeszcze wypróbuj to:

Pod Wine na Ubuntu 20.04 chodzi normalnie.

Więc i może to zadziała, bo to wrapper dla Windows który dokonuje w zależności od wersji translacji z DirectX na Vulkan lub OpenGL.