Id komputera

Witam.

z wiersza poleceń -> “systeminfo”

niestety można odczytać tylko ID produktu czyli chyba samego Windowsa

Niema takiego czegoś jak indywidualne fizyczne ID komputera. Pokazałem jak z cmd wywołac to o co pytałeś. To właśnie pokazuje win7 we właściwościach.

 

Dodatkowo komputer może mieć nadaną nazwę, pełny opis i przypisanie grupy roboczej, ale to nie jest ID.

 

Komputery markowe (czyt produkowane przez określone firmy) mają SN ale nie ID

 

 

Ten ciąg znaków po podaniu systeminfo - to własnie ID który generuje system do przypisania dla klucza windows

 

Jest jeszcze niby jeden ID z którym ludzie mylą, że to ID komputera :slight_smile:

np

STEFAN-2a5d6f1aff (future przykład) tak to wygląda czasem jeśli system nada z automatu. Nazwa konta + coś.

Ale to nie jest ID, to robi system aby mieć jakiśkolwiek identyfikator, można to dowolnie zmieniać. I służy do sieci.

 

To nawet można wydłubać z mail, bo każde wysłanie dołącza adres IP i ID (nazwa komputera nadana w systemie)

Dzięki za wyjaśnienie. No niestety to coś nie tak jest z moim programem, który prosi mnie o ID komputera, a gdy wpiszę nazwę czy Identyfikator produktu to otrzymuję komunikat, “Invalid Computer ID” Próbowałem również z nagłówków maila wklejać różne id, które tam występują i za każdym razem to samo.

To zależy co to za program i co faktycznie chce.

 

Bo może to być typ licencji przypisany do sprzętu tak jak to robi Microsoft w przypadku OEM.

A może to być jakiś ID przypisany do licencji + dane osobowe.

 

A nie chodzi czasem o SSID ?

Problem rozwiazany aplikacja sama generowala kod