Ide hdd auto detection

Uzywam 2 twarde dyski: na C\ mam tylko system(98lite); na D\ programy i cala reszta. Problem polega na tym, ze odlaczalem D\ i teraz nie moge go ponownie odpalic ( Na jego miejscu uzywalem przez kilka dni innego). Od poczatku: IDE HDD AUTO DETECTION go rozpoznaje prawidlowo. Nastepnie VERYFING DMI… wywala,ze DYSK SIE NIE URUCHAMIA (to moje tlumaczenie z wloskiego) i ZAMIENIC DYSK I WCISNAC KLAWISZ. Podczas nieobecnosci D\ robilem pewne czyszczenia Pover Toolsem JV 16. Dodam,ze trzymajac D\ w dloni to wyraznie czuje, ze chodzi (zaraz po wlaczeniu kompa) Bede wdzieczny za pomoc :smiley: :smiley: :smiley:

Sprawdzałeś ustawienia w biosie?

Może ustawiłeś bootowanie z tego drugiego dysku, na którym nie masz systemu…

Nie jestem pewny, czy dobrze rozumiem, wiec tak: system startuje bez zarzutu jesli zostawiam sam C. Na biosie zupelnie sie nie znam. :frowning: :frowning: :frowning:

Powiedz jeszcze w jaki sposób podłączasz ten drugi dysk?

Taśma, kieszeń, kabel USB?

Tasma

Sprawdź zworki, może coś zmieniałeś (skoro wcześniej działał)

Głowny dysk na Master, dodatkowy na Slave (jeśli są na jednej taśmie)

W biosie najlepiej

First Boot - HDD-0

Second Boot - CDROM

I powinno działać :slight_smile:

Probowalem ze zworkami i podlaczac jako primary slave (na jednej tasmie z prim.master) i jako secondary master (na drugiej) i nic z tego. A ztym biosem to jakbys mogl wyjasnic jak ciemniakowi, bo nie jarze o co chodzi :Fade-color :Fade-color :Fade-color

Zrobilem tak:podlaczylem tylko C\ i wykrylem go IDE HDD AUTO DETECTION, zapisalem ustawienia i wylaczylem kompa. Dolaczylem D\ i olalem IDE HDD… . Wszystko chodzi jak powinno, system widzi oba HD. A z tym tlumaczeniem (NIE MOZNA URUCHOMIC DYSKU) to schrzanilem :smiley: powinno byc cos takiego: DYSK NIE DO URUCHAMIANIA. Jak dla mnie to nie zrozumiale, w dalszym ciagu nie czaje przyczyny :shock: :shock: dzieki Strumienianin