Idealna karta graficzna dla gier z serii Nvidia do 900 zł

Witam bardzo serdecznie. Planuję ulepszyć PC, gdyż od 2007 roku nic nie było zmieniane i już nie potrafi dobrze obsługiwać większości gier. Zwłaszcza, że jakieś 3 lata temu spaliła mi się karta graficzna i jako zamiennik kupiłem o wiele tańszą.

 

W tym temacie chciałbym poruszyć temat karty graficznej. Nie orientuję się jakoś dobrze w tym temacie, a potrzebuję rad naprawdę dobrych fachowców.

Podam swój procesor i płytę główną w razie czego:

Płyta: Gigabyte Technology Co., Ltd. X48-DS4

Procesor: 4-rdzeniowy Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83GHz

 

Jaką kartę graficzną bym chciał?

Przede wszystkim tylko z serii Nvidia. Ok, lecimy dalej :stuck_out_tongue:

 

Wybór prosty a jednocześnie chyba trudny :P. Potrzebowałbym kartę która obsłuży mi idealnie aktualnie wszystkie gry w full detalach, ale jednocześnie nie będzie najdroższa. Czyli najtańsza idealna do wszystkich gier. I również taka która spokojnie starczy mi do gier na minimum 4 lata.

 

Postarajcie się proszę nie przekraczać ceny w granicach 900 zł.

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze osób, które naprawdę świetnie się na tym znają i dobrze doradzą :).

Znalazłem w takiej cenie Geforce GTX 760, naprawdę mocna karta, większość nowych gier powinno chodzić na wysokich ustawieniach :D http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-gtx760-2gb-ddr5-2dvi-hdmi-i4659741203.html

Dziękuję. Bardzo proszę innych fachowców o potwierdzenie, czy powyższa karta jest idealna do ceny 900 zł? Jakie komentarze i opinie o niej macie? A może coś lepszego do tej ceny znacie?

Do 1000 zł nie ma nic lepszego jeśli chodzi o stosunek jakość/cena oraz temperatury

Kiedyś miałem kartę graficzną chyba GeForce 9800 GTX+ 1 GB, która właśnie przestała całkiem działać a było już po gwarancji. Przypuśćmy tak na niby, że jest sobie karta GeForce 9800 GTX+ ale z 2 GB. Nie wiem czy w ogóle taka istnieje, ale pomińmy to.

 

Zatem czy ta karta którą podał dadziok, jest lepsza od 9800 GTX+ 2 GB?

no jasne, że jest lepsza.

no i do 1000 zł jest to najlepszy wybór.

Ostatnie pytanie i już raczej będę pewny :). Jako, że lubię grać w Fifę, ale Fifa 15 ma wysokie wymagania w odniesieniu do poprzednich, to zobaczmy na jej zalecane wymagania względem karty graficznej.

W Fifie 15 zalecana jest karta: Nvidia GTX 460

 

Czy ta karta którą podaliście jest o wiele lepsza od GTX 460, czy tylko troszeczkę?

Panieee daj Pan spokój, na GTX760 pograsz w fife 2020 jeszcze :smiley:

 

GeForce 760 jest dużo dużo lepszy od 460 ;p

Ja mialem 460 a teraz mam 660 i jest bardzo duzy skok w wydajnosci wiec na 760 to juz calkiem bedziesz zadowolony :stuck_out_tongue:

 

tylko tak jeszcze wspomne, ja bym bral geforce 760 od msi TwinForz: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-n760-tf-2gd5-oc-546618/

 

mam 660 z takim samym chlodzeniem od msi i jest rewelka. ultra ciche.

Jest dużo lepsza od GTX 460

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Cieszę się, że daliście mi tą pewność i kiedy będę kupował to na spokojnie i sprawnie. Dzięki wielkie  :smiley:

GTX 760 na pewno nie obsłuży wszystkich gier na maksymalnych detalach, a szczególnie w połączeniu z Quadem.

 

Wydajniejszy od GTX 760 jest Radeon R9 280X http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-r9-280x-royal-queen-3gb-gddr5-1000-6000-2xmdp-hdmi-dvi-i-cgax-r928x7-617967/

i to jego radziłbym wziąć, zamiast bezmyślnie zamykać się na jedną markę. 

Przecież procesor chyba mam dobry, nawet bardzo. Niby czemu ten GTX 760 miałby z nim źle współpracować? To zostało jakoś potwierdzone, czy co? Przepraszam, ale dla mnie to śmieszne, no ale Ja się nie znam :P.

Proszę o więcej komentarzy na ten temat, dziękuje :).

Ten procesor najlepsze lata ma już za sobą. A jego wydajność nie rośnie wraz z wiekiem.

 

Myśląc o karcie graficznej, musisz też brać pod uwagę procesor, który w tym przypadku będzie hamował wydajność w grach na wysokich ustawieniach grafiki i w niższych często tez.

Ty natomiast wymagasz najwyższych detali i to jeszcze przez 4 lata. To nierealne.

 

Na R9 280x będziesz miał wyższy FPS w miejscach w grze mniej zależnych od procesora, ale jej potencjału także nie wykorzystasz w pełni. Tutaj konieczna będzie zmiana zestawu.

 

 

BTW: Nie widzę nigdzie podanego modelu i marki zasilacza.

a jaki masz do tego wszystkiego zasilacz ?

Nie pamiętam firmy, bo był kupowany wtedy razem z komputerem w 2007 roku, przez te lata zapomniałem. Ale moc na pewno 650 albo 700W.

Nie chodzi o moc, lecz o markę. Otwórz obudowę komputera i przeczytaj co jest napisane na obudowie zasilacza.

Raczej TAGAN to był. Tak, to była ta firma. Innej zupełnie sobie nie przypominam.

 

Dlaczego nie chodzi o moc? Przecież to chyba moc ma znaczenie?

Nie tylko moc ma znaczenie. Sprawdź i napisz.

 

W między czasie do poczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

jeśli faktycznie ten i o mocy 650 to  ok.

 

odnośnie grafiki to faktycznie prawda jest taka że ona będzie  raczej pod nowy zestaw niż do obecnego procesora