Idealna strona WWW


(ArN) #1

Tworzę właśnie stronę WWW i mam małe pytanie do Was: jak według Was powinna wyglądać idealna strona WWW? Dużo/mało grafiki, ciemna/jasna, mała/duża itd…


(Online Virtual Space) #2

Mała. Ciemna. Ciasna.


(Drobok) #3

Mało toporna, miła dla oka, szybko się ładuje, jest inna niż wszystkie.


(Katalonczyk97) #4

A o czym ma być ta strona jeżeli można wiedzieć? Bo design strony często zależy od jej zawartości.


(ra-v) #5

O jakiej tematyce ma być to strona, co ma w sobie zawierać i jak ma funkcjonować (co dla kogo ma być widoczne itp.)?


(Fanboj O) #6

I ma być skomplikowana w nawigowaniu. ROTFL. I ma ładnie wyglądać na ekranie 4:3, bo takich już nie ma.

Nie dajesz za wygraną. Ankieta poleciała ci do kosza, to takie ogólniki pytasz? Może kup sobie parę książek typu “Webmastering w weekend”. Uwierz, nie wszystko da się wyłuskać z internetu. W książkach jest wiele skarbów.


(Przemek191191) #7

A co powiecie o tej stronie: http://psobczyk.cba.pl?? Nie jest jeszcze skończona, ale jak na kilka dni chyba jest dobrze. :wink:


(Fanboj O) #8

Nie jest idealna, innymi słowy jest nieidealna.


(ArN) #9

Za luźna, nieczytelna, nieprofesjonalna (“możliwe są błędy na stronie…” - chyba żartujesz!). Nie wiadomo, co jest linkiem, a co tekstem. Za dużo reklam.

Zmień hosting: http://boo.pl http://host.sk http://ic.cz http://freehost.pl


(Przemek191191) #10

1 reklama to za dużo??? Są dobre strony po 15 reklam na jednej stronie. Co do reszty muszę się zgodzić :wink:


(ArN) #11

Jedna? Jeden wielgachny banner na górze, jeden latający z boku, i na dole napis z hostingu.

Jak jakaś strona ma po 15 reklam, to są to reklamy małe, poumieszczane rozsądnie (są wyjątki). I najważniejsze - oni na tym ZARABIAJĄ. A Ty nie. Problem zmienić hosting na bez reklam? Tyle ich jest… w szczególności polecam http://host.sk , gdyż sam korzystam. Stabilny, dobry. A angielski chyba znasz w tak podstawowym stopniu, jak “login”, “password”, “OK”, “mail” itd… :slight_smile:

I daj więcej koloru na główną - jakieś przykładowe szablony, coś kolorowego… bo w ogóle nie widać, że na tej stronie coś jest! Wchodzisz, a tam pusto… nudno… grobowo… tchnij w to trochę życia! Strona sprawia wrażenie, że w poszczególnych działach niczego nie ma.


(Przemek191191) #12

Co do angielskiego to problemu nie ma :wink: A strona jest na cba ponieważ było mi najszybciej, w przyszłości mam zamiar wykupić domenę z serwerem.


(ArN) #13

Możesz także założyć na http://boo.pl - płacisz SMS’em, możesz wykupić domenę / łatwo ją podłączyć.

Ale nie polecam polskich, darmowych hostingów typu

http://friko.pl

http://yoyo.pl

http://cba.pl

http://ugu.pl

itd…

I ożyw tą stronę!

Nie pisz też tekstów typu: “Aktualnie mogą wystąpić błędy…” czy “Aktualnie taka możliwość jest niedostępna, lecz zamierzamy ją dodać…”. Jak czegoś nie ma, to o tym nie pisz. Jak w czymś mogą wystąpić błędy - napraw je. A jak nadal mogą to napisz: “W razie wykrycia błędów w funkcjonowaniu strony pisz na adres e-mail: mietek@spodsklepu.mt:slight_smile:

Ciągle wyskakujący napis “404 Not Found” nie jest tworem zbytnio zachęcającym do ponownego odwiedzenia strony.

Strona wolno się ładuje.

I nie pisz ■■■■■ół: “Zapraszam się do zapoznania z treścią strony” czy “Dzisiaj imieniny”… Od imienin jest kalendarz. Wiadomo - jak ktoś potrzebuje szablonu, to się zapozna. Lepiej napisać “Zapraszam na stronę z darmowymi szablonami…”, ale poza stroną. Jako reklama. Tylko chwytliwiej, niż ja to podałem :wink:

Nie pisz także w ruchomym pasku, że “szablony są darmowe, wolne…” itd… Napisz to normalnym tekstem w innym miejscu. Najlepiej w stopce.

Popraw nagłówek po prawe stronie. Powiększ tekst, zmień czcionkę czy coś - tak wygląda cieńko (dosłownie i w przenośni). Zmień też adres - aktualny nic nie mówi. I zmień tekst w lewym nagłówku na jakiś bardziej “WWW” (“Szablons Szablons Company” czy “Wuwuwu-Szablons.pl - twoje szablonersy na stronersy” albo "Polskie Stowarzyszenie Darmowych Szablonów Internetowych “PIEROGI” :D) :wink:

Brakuje także podglądu szablonu. Na tych miniaturkach nic nie widać.