Identyczna cena - zupełnie inne lapki: Który polecacie?

Identyczna cena lapków, jednak inny producent i inna specyfikacja.
Na korzyść MSI matryca i chyba tylko to.
Który według was jest bardziej wart zakupu.

Parametry i rozsądek przemawiają za Lenovo

  • wydajniejszy procesor
  • lepsza bateria.

Serce mówi jednak MSI.

:slight_smile: No właśnie, MSI ma nutę przebrzmiałą …ale chodzi o to, jak lapki się sprawują “organoleptycznie” czyli, który bardziej ma kłopoty z chłodzeniem i w ogóle.
Ciekawe, ile nitów ma też ta matryca MSI, bo Lenovo ma 300.

Lenovo pewnie się szybko rozleci, jak to nowe Lenovo.

Jak na mnie to obydwa za drogie za 3,5k. Ostatnio bywały lepsze konfiguracje.

Tia, na pewno, w dobie pandemii, nauki zdalnej popytu na karty do kopania kryptowalut i laptopów gamingowych. Ostatnio za takie pieniądze to trudno dorwać jakąkolwiek rozsądną konfigurację.Przypominam, że to są laptopy 17 calowe. Dziś dostać takie siedemnastki za 3.5k w rozsądnej konfiguracji nie jest na pewno łatwo. A te powyższe co jak co ale złych specyfikacji nie mają. Moim zdaniem są rozsądnie i dobrze wycenione jak na obecne czasy i zawirowania na rynku.

Trzeba ocenić organoleptycznie. Wziąć do ręki. Posłuchać w których miejscach, i jak, trzeszczy obudowa, jak mocno palcuje się palmrest, jak świeci matryca, i czy szum wentylatorów jest do zniesienia na dłuższą metę.

1 polubienie

MSI
Lenovo blokuje wymianę WiFi, pomaga tylko MOD Bios jak wyjdzie…
Przerobiłem oba, i z MSI jestem bardziej zadowolony.

Co tu brać do ręki, ideapad = wywalone po pewnym czasie mocowanie zawiasów i obudowy. Przecież jak się rusza klapą, to się wygina klawiatura w tym badziewiu.

To jest chyba z archiwum, bo nie ma takiego obecnie, ceny ponad 3000 zł jeśli już i to tylko 15 cali z matrycą HD+…

Tylko 17-calowe? Z tych dwóch moim zdaniem lepiej Legiona.
Lenovo Legion 5i-17 i5-10300H/8GB/512 GTX1650Ti
Wersja z wydajniejszą grafiką, matryca jest 60hz ale dobrej jakości.

Za dopłata wersja z 144hz
Lenovo Legion 5i-17 i5-10300H/8GB/512 GTX1650Ti 144Hz

Jako alternatywa jest jeszcze HP
HP Pavilion Gaming i5-10300H/8GB/512 GTX1650Ti 144Hz