Identyfikacja i numeracja monitorów

Witam

Mam pytanie dotyczące ustawień związanych z podłączeniem 2 monitorów do PC. Da się gdzieś w Windowsie 7 zmienić nr które Windows przypisuje poszczególnym monitorom. Chodzi mi o to że monitor którego używam codziennie jest w Windowsie oznaczony jako 2, a ekran który używam od czasu do czasu jest identyfikowany jako nr 1.

Niby problem jest błahy ale niektóre programy których używam identyfikują główny monitor po nr jakie nada im Windows i muszę wtedy ręcznie zmieniać ustawienia :-/

Używam Windows 7 Ultimate x64

Trzeba zaznaczyć ten monitor (w personalizacji/Ekran) i gdzieś poniżej będzie do zaznaczenia opcja: “użyj tego ekranu jako ekranu głównego” czy jakoś tak.

To nie zmieni jego identyfikatora, niestety.

W tym wątku: http://www.vistax64.com/vista-general/8 … ies-2.html są jakieś porady, m.in. użycia programu UltraMon (płatny).

Nie wiem czy to działa. U mnie numery monitorów ustala karta graficzna na podstawie “ważności” wyjść - HDMI jest zawsze najważniejsze, potem DVI, potem VGA - chyba nie da się z tym nic zrobić, ale ta opcja do zmiany głównego ekranu wystarcza.

A jaką masz kartę graniczą? Ja mam Ati Radeon HD z 2 wyjściami DVI i właśnie ten wykrywany jako pierwszy jest podpięty przez przejściówkę HDMI a wykrywany jako 2 przez przejściówkę VGA.

co do tego 2 to DVI może pracować w trybie analogowym(VGA/DSUB) albo cyfrowym (HDMI)