Identyfikacja kompa siejącego exploitami w LANie

Problem przedstawia się tak:

Mam dostęp do internetu za pośrednictwem osiedlowej LAN. Mam niepubliczne IP. Do ochrony antywirusowej używam najnowszego darmowego Avasta. Od czasu do czasu pojawia się dzięki niemu komunikat w stylu “zablokowano atak DCOM Exploit z komputera o takim a takim IP”…

Przypuszczam, że ktoś również będacy w tym LANie, nie wiedząc że ma zawirusowany/zatrojanowany komputer rozsiewa to po pozostałych użytkownikach tego dojścia do internetu.

Moje pytanie dotyczy jakiejś próby bliższej identyfikacji tego kogoś za pomocą podanego przez Avasta IP (np. 192.168.2.12:135). Wiem że ten i mu podobne numery IP są wykorzystywane własnie i tylko w sieci lokalnej (sieciach) dla komputerów bez publicznego IP.

Nie obawiam się tych ataków bo chyba sa blokowane a na komputerze i tak nie ma niczego cennego. Czy jest jednak jakaś możliwość zidentyfikowania w LAN z którego dokładnie komputera wychodzą w/w ataki i skomunikowania się z nim, ALE BEZ PYTANIA o to dostawcy internetu (providera)? Czy może zna ktoś jakiś program który mógłby pomóc w takiej sytuacji?

Póki co próbowałem skorzystać z wiersza poleceń wpisując w nim:

NET SEND 192.168.2.12 “masz wirusa, i ciągle siejesz nim ku mnie. Odezwij się na GG mail”

Niestety reakcją był komunikat taki:

“Nie można odnaleźć aliasu komunikatu w sieci lokalnej”

Kiedy wysyłałem w/w ów osobnik na pewno miał włączony komputer - sprawdziłem to programikiem Advanced IP Scanner. Co źle porobiłem że wiadomośc ode mnie nie dochodzi?

Chciałbym po prostu coś sam spróbowac w tej sprawie “ponad” adminem. Dlatego zawracam głowę.

Liczący na odpowiedź

Kanapon

Jeśli użytkownik ma wyłączoną usługę Posłaniec, to nie ma siły by doszła Twoja wiadomość.

:okulary:

Masz jego ip to zgloś adminowi on juz powinien zadzialać odpowiednio

Moze i faktycznie powinienem sie cieszyc ale denerwoje mnie fakt ze moj wlasny komputer probuje sie wlamac trojanem do siebie… jak to mozliwe ze komputer sam sie probuje wlamac do siebie???

Zamieść tutaj loga z programu Hijack This, może on coś powie co siedzi w Twoim kompie i powoduje takie objawy. A ja go wydzielę i przeniosę do odpowiedniego czyli Bezpieczeństwo.

Norton jest dobrym anywirusem, ale co do jego skuteczności odnośnie trojanów można mieć wątpliwości.