Identyfikacja numeru zastrzeżonego - orange

Tema niedotyczy bezpośrednio mnie… ale mojej koleżanki…

Od około pół roku ktoś do niej ciągle wydzwania z numeru zastrzeżonego… gdy koleżanka odbierze… to jest głuchy telefon (osoba dzwoniąca nic nie mówi po czym się rozłącza).

Koleżanka jest już bardzo zdenerwowana bo ją to po prostu denerwuje…

Czytałem troszkę tutaj na forum (są ze dwa tematy ale nic w nich nie ma) jak i na necie… no i nie wiem.

Jest jakiś sposób aby dobrać się do tego numeru? Żeby chociaż go znać? Może jakiś biling połączeń przychodzących od operatora?

Koleżanka ma abonament w orange.

z tego co wiem nikt poza organami ścigania nie może odblokować tego numeru (żeby go widzieć)… Telefon na kartę czy na abonament ?

jeśli ktoś ma zastrzeżony numer to nie tak łatwo go uzyskać od operatora, ale można spróbować zadzwonić do biura obsługi i wytłumaczyć tą sprawę, w końcu każdy ma prawo do świętego spokoju i może operator się zgodzi na przydybanie ‘żartownisia’ :slight_smile:

małe szanse ze uzyskasz takie dane ale sprobować można :smiley: nie jestem pewien co pisze na bilingach czy tez ‘Numer zastrzeżony’ ?

Od operatora nikt nie uzyska takich informacji, nawet nie ma co próbować :stuck_out_tongue:

-operatorzy zwyczajnie nie mogą nikomu poza organami do tego uprawnionymi (np. policji, prokuraturze) udzielać takich informacji.

Jedynie co, to można spróbować poprosić o zablokowanie połączeń z tego (znanego przez nich) numeru …albo zablokowanie całkowicie połączeń z zastrzeżonych -może się uda. :wink:

A najlepiej zgłosić na policje, a oni juz zadziałają :wink:

A jaki telefon?

Wiem, że np w SE k700i jest filtr połączeń przychodzących, w którym można ustawić sygnał zajętości dla numerów zastrzeżonych. Metoda sprawdzona, bo koleżanka na wspomnianym modelu telefonu swoją mamę tak blokowała. Mama oczywiście miała numer zastrzeżony.

Może warto sprawdzić czy telefon Twojej koleżanki oferuję taką funkcję. A jak nie, to może dla świętego spokoju warto zmienić telefon.

Jeśli już to taka blokada powinna być na chwilę. Gdzieś dwa tygodnie. Ten ktoś odpuści i koleżanka powinna wyłączyć filtr, bo w taki sposób ma zablokowane wszystkie numery zastrzeżone jakie będą do niej dzwonić.

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi :slight_smile:

Przecież można było skorzystać z tej stronki: http://www.zastrzezony.pl