Identyfikacja urządzenia w sieci lokalnej

Witam

Mam problem z identyfikacją urządzenia w sieci lokalnej w której jest podłączanych ponad 40 urządzeń. Wszystko zaczęło się od momenty gdy na drukarkach ustawiłem stały adres IP. Po pewnym czasie nie można było drukować przez sieć a drukarka wyświetlała komunikat “Zdublowany adres IP”. Przeskanowałem sieć programem Advanced IP Scanner, który pokazał, że pod danym adresem IP podłączone jest urządzenie Super Micro Computer, Inc. (informacja z kolumny “Producent”). Mam też adres MAC urządzenia. Wpisałem ten adres IP w przeglądarkę internetową i pojawiła się strona logowania.

supermicro

Czy na tej podstawie można zlokalizować / rozpoznać jakie to urządzenie? Jeśli je rozpoznam wtedy będę mógł zgadywać domyślne hasło i ustawić stały adres IP.

Pierwsze co mi przyszło do głowy do zablokować MAC i patrzeć co nie działa ;d

Ciekawy pomysł. Niestety modem jaki posiadam ma możliwość filtrowania po MAC tylko przy połączeniach WiFi. Szukane urządzenie jest podłączone kablem bo sprawdziłem jakie urządzenia łączą się z WiFi.

:thinking: myślę, że odpowiedź masz na “obrazku”
obraz

https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Konfiguracja_IPMI_w_BIOS-ie_lub_interfejsie_webowym_systemów_Supermicro

edit

1 polubienie

Pinguj go i odłączaj po klei kable aż dostaniesz timeouta, potem to już tylko po kabelku jak po sznurku prosto do urządzenia :stuck_out_tongue:.

1 polubienie

Dzięki za pomoc
@tphz Dzięki Twoim wskazówkom udało mi się zalogować do panelu i zmienić ustawienia.
@Fizyda Odłączałem kable i trafiłem na serwer do którego należy ten IP. Co ciekawe do tego serwera jest podpięty jeden kabel sieciowy a korzysta jednocześnie z 2 adresów IP. Myślałem, że coś takiego jest niemożliwe.