Identyfikacja uzytkowników - rozwiązania?

Witam

Szukam jakiegoś rozwiązania do identyfikacji użytkownika który wejdzie na stronę.

Chciałbym udostępnić dla nowych odwiedzających możliwość przetestowania za darmo mojej usługi jednak taka osoba może zmienić IP i znowu będzie korzystać za darmo. Potrzebuje jakiegoś rozwiązania w tej sprawie.

Gdzieś słyszałem ale było już to dawno i nie pamiętam, że jest możliwość identyfikacji po płycie głównej…? Prawda to? Jeśli tak to jak to zrobić…?

Proszę o jakieś rozwiązania w tej sprawie.

Z góry dziękuje.

Proponuję po siatkówce oka, albo jeszcze lepiej - rozmiarze buta.

Lepiej dać po prostu demo usługi (niepełna funkcjonalność).

Jeżeli chcesz, dać komuś coś jako testowy trial, to nie wiem dokładnie na czym ta usługa ma polegać, ale jeżeli ma coś zapisywać, to po prostu nie dać takiej możliwości.

Załózny ze mam hosting… I chcę jednej osobie dac tylko 100mb dla testów…

No to dla testu, tak jak wszędzie. Okres np. 7 dni testów, konto 100 Mb i reset :wink:

Przecież nawet wielkie firmy hostingowe, np. home.pl daje możliwość 14 dni testu. I potem reset koniec :wink:

U firm hostingowych podajesz swoje dane personalne, i to dzięki nim oni wiedzą kto już raz testował a kto nie.

I to jest jedyna w miarę skuteczna metoda -porządna weryfikacja danych osobowych.

Warto wspomnieć też o uwierzytelnieniu danych przez pocztę, przelew bankowy lub na podstawie skanu dowodu osobistego itp…

Ma to jednak pewne minusy - np. GIODO. Musi też być do tego skuteczny mechanizm weryfikacji tych danych, inaczej losowe dane + pesel z generatora i już jest “nowy”.

Dzięki za odpowiedzi.

Szkoda, ze nie ma na to jakiegoś rozwiązania;/

Pozdrawiam