Idiotyczne zachowania komputera... [wyłączanie monitora]

Witam…

Podczas zabawy w jakieś gry (Counter Strike, America’s Army etc.) po średnio 5, 10, 20… minutach, obraz zawiesza się, a monitor się wyłącza… Czasami ten zawias puszcza i wygląda to mniej więcej jak jakiś dziwny refresh, ale z reguły następuje samoczynny reset komputera, bądź też zawias będzie trzymał do momentu, aż własnoręcznie go nie zresetuje…

Czasami też na monitorze pojawiają się różnokolorowe kreski… cały monitor zalany jest różnymi kolorami (karta graficzna niekęcona/nowa, monitor też w porządku)… pozostaje tylko reset…

Podczas pracy w windzie również zdarzają się podobne “wpadki”… Wygląda to niemal identycznie… z tym, że komputer nigdy nie restartuje się samoczynnie… Zawias i tyle… tylko dysk zaczyna szybciej i głośniej pracować…

Uprzejmie proszę o pomoc!

-edit.

Dodam jeszcze tylko, że kiedy już gra się odwiesi i wyjdę do windowsa, odswiezanie monitora zmienia sie z 75 Hz na 60 Hz, a system zachowuje się, jakby nie było zainstalowanych sterów do grafiki… okienka przesuwają sie koszmarnie, nie mówiąc już o jakichś flash’ach…

możliwe że grafika się przegrzewa badź zasilacz nie wyrabia :>

jaka grafika jaki zasilacz ?

Radeon 9550 Gigabyte (radiator), a zasilacz to jakiś Tracer 350 W.

-edit.

Grafika się nie grzeje… sprawdzałem wiele razy…

Radziłbym go wymienić na coś lepszego.

Może to być właśnie jego wina, możliwe że, nie trzyma napięć i komputer pracuje niestabilnie.

Sprawdź sobie RAM. Takie dziwne “zwiechy”, kolorowe paski to z reguły objaw uszkodzenia pamięci.

Żadne tam zasilacze, napięcia, przegrzewania grafiki i inne pomysły.

ja mam ten sam problem z tym, że u mnie objawia się to tylko przy graniu w cs. Sprzęt jak w podpisie, nic sie nie przegrzewa - cs to mało wymagająca gra.

:roll:

Proszę nazwać temat konkretnie.

Takie przywiechy i restarty karty graficznej mogą być spowodowane narzędziem VPU Recover, którego zadaniem jest resetowanie GPU gdy przestanie on odpowiadać. W opcjach ATi Catalyst Control Center wyłącz generowanie raportów przez VPU Recover i zobacz czy komputer nadal będzie się przywieszał.

Możesz też spróbować wyłączyć całkowicie mechanizm VPU Recover. Co prawda nie jest to normalnie zalecane ale w Twoim przypadku może pomóc. Procesor graficzny może przestać odpowiadać z wielu przyczyn, jedną z nich może być słaby zasilacz, radzę sprawdzić czy zjawiska, o których piszesz występują również na innym zasilaczu - pożycz od kogoś znajomego jakiś markowy zasilacz.

Napisz jeszcze jaką wersję sterowników ATi i programu CCC masz zainstalowaną?