IDM a Windows 7 - problem ze ściąganiem

Witam,

mam dość poważny problem ze ściąganie plików przez program IDM (najnowsza wersja 5.18 2)na rapidshare. Mam Windows 7. Na XP-ku takich problemów nie miałem. Problem polega na tym, że kiedy zostawiam komputer np. na noc lub w dzień na kilka godzin to przerywa mi ściąganie (błąd pobierania plików). Mimo, iż mam ustawione wznawianie, program nie łączy się ponownie. Pliki ściągam z rapida i mam konto premium. Jeśli sam wyłączę program i włączę ponownie ściąganie to najczęściej pliki ściągają się, ale archiwa są uszkodzone. Jest to bardzo dokuczliwe. Nie wiem jak ten problem rozwiązać. Nie wiem też czy wina leży po stronie samego programu, czy też to system coś nawala. Ustawiłem go na wysoką wydajność pracy. Nie włącza się nigdy w stan wstrzymania, jedynie monitor się wyłącza po 10 min.

Jeśli ktoś ma podobny problem, lub miał i udało mu się go rozwiązać to będę wdzięczny za odpowiedź. Może ktoś ma pomysły co może być tego przyczyną i wspólnie uda się nam rozwiązać mój uciążliwy problem.

To idzie od serwera chyba a na windowsie 7 sam mam tą wersje idm-a i nie narzekam

To może zostaw na noc jakąś grę do ściągania i zobaczysz, ze będzie rozłączać.