IE 10 działa Na Viście

Screen

ie10_vista_jpg_300x300_q85.jpg

Url do archiwum z ie10 http://www.speedyshare.com/files/302004 … Preview.7z

Wystarczy na Viście wypakować do dowolnego folderu i odpalić iepreview.exe

Instalacja na Viście polegała na tym że zainstalowałem to na Windows 7. I potem skopiowałem katalog z IE10 i wkleiłem w do windows Vista. I działa :smiley:

Wniosek:

Microsoft specjalnie blokuje IE10 na Viście Które może działać na niej bez problemu.

Wniosek jest rzeczą wiadomą i nie raz wypowiadaną - to jest takie sztuczne zmuszanie użytkowników na zmianę systemu. Zamiast oferować nowe rzeczy w systemie (nie tylko wodotryski) to robią coś takiego.

Mnie się marzy by Microsoft wydał system tak mocno okrojony by ważył tyle co windows98 i działał równie szybko, a wszystkie sterowniki/widżety itp można byłoby ściągnąć z serwerów Microsoft… ehhh - Miałem sen… piękny sen :frowning:

Tak, blokują, to oczywiste. W końcu wszystkie aplikacje zgodne z 7 działają na Viście i odwrotnie. Ale IE10 wyjdzie po zakończeniu 5-letniego mainstream supportu Visty, a w extended nie pojawiają się żadne update’y dotyczące funkcjonalności (tylko bezpieczeństwa).

Dodane 06.09.2011 (Wt) 13:19

Tego typu systemy już powstały. Sam ich nawet używam. W moim przypadku są to Arch Linux i FreeBSD, ale są też inne/

Tak wiem, że powstały bo sam z takiego korzystam na starym netbooku - lubuntu xD Mnie wystarcza do tego co na nim robię:)

Chodziło mi bardziej by to microsoft wydał taki system… bądź co bądź wiele… dużo więcej… najwięcej programów wychodzi na Windowsa - dlatego taki malutki systemik z tej rodziny też by się przydał… ale to marzenia…