IE 5.5 i 6.0 - Testowanie strony


(pcmaniac54) #1

Witam

mam drobny problem. Robię stronę www i mam problem. Układ strony jest we wszystkich przeglądarkach ok tylko na w/w nie wyświetla sie poprawnie ( o dziwo w 7.0 jest ok ). Czy nie znacie jakiś programów pozwalających testować wyglądu strony lokalnie na kompie w różnych wersjach IE ??

Posiadam Viste 64bit i IE 7.0. Testowania dokonałem na browsershots.org ale zależy mi na czymś "live". Jeśli ktoś może mi dać jakieś wskazówki to bardzo proszę.

Pozdrawiam.


(system) #2

http://tredosoft.com/Multiple_IE


(pcmaniac54) #3

Dzięki :wink:

Niestety Vista +64bity nie daje rady z tym.

Jak są jakieś inne rozwiązania oprócz wirtualizacji to chętnie się z nimi zapoznam


(Kutar 0) #4

Starsze wersje IE nie zostały napisane na 64 bity. No tylko IE6 mógłby przejść, bo jest 64-bitowy Win XP. Natomiast jednym z rozwiązań tego problemu może być strona:

http://browsershots.org/

Wybierasz systemy operacyjne i przeglądarki, a po jakimś czasie masz screeny z tych browserów. Nie jest to co prawda to samo co “fizyczne” przejrzenie strony na danej przeglądarce, ale zawsze coś.


(Pavobe Reg) #5

Też polecam stronę, lecz musisz pamiętać, że screenów nie dostaniesz od razu. One się generują w jakieś 15 minut (za wszystkie możliwe przeglądarki). W międzyczasie możesz pobrać wszystkie dotąd stworzone screeny w jednaj paczce zip ;).


(pcmaniac54) #6

Ok

na ta stronę to już trafiłem za 1 razem jak szukałem rozwiązania i z niej korzystam. Jednak jest to trochę uciążliwe, gdyż mamy jedynie fotkę a nie można sprawdzić kodu :wink:

No ale ok dzięki za pomoc :wink:

Pokombinuje jeszcze :wink: