IE 8 nie pozwala na aktualizacje Windows Update

Jestem po formacie partycji systemowej. System Win XP HE z doinstalowanym SP3. Cześć aktualizacji dało radę ściągnąć i zainstalować, ale teraz gdy wchodzę w IE8 na Windows Update to dochodzi do momentu pytania o instalację formantu activex i gdy klikam uruchom to pojawia się karta: “sprawdzanie czy na komputerze zainstalowano najnowszą wersję oprogramowania bla, bla bla,” i powinno przejść do wyboru opcji ekspresowa i standardowa ale nie - cały czas ta karta miga i zapętla się - otwiera, zamyka i nie przechodzi dalej. Próbowałem resetować ustawienia IE 8, używałem narzędzia fix it jak i ręcznie, próbowałem od nowa zainstalować IE 8, ale nie pomaga. Co może być problemem - komp nie zawirusowany bo wczoraj robiłem format? Oczywiście aktualizacje są włączone w services.msc i działały zaraz po formacie i instalacji XP. Nie wiem od czego mogło się to stać. Po instalacji wszystkich programów przejechałem system kilkoma zaufanymi narzędziami do czyszczenia rejestru i odkurzaczem który pousuwał katalogi po aktualizacjach i niepotrzebne wpisy z autostartu itp., ale to wszystko na ustawieniach domyślnych nie agresywnych.

W ie8 potrzebny jest włączony dodatek activex MUWebControl Class, właśnie, żeby się uruchamiała ta strona win update.

Pobierz na pulpit i uruchom fix it z tej stronki: http://support.microsoft.com/kb/822798/pl