Ie automatyczne wypełnianie formularzy


(arturpl) #1

Witam mam na XP IE8 i poszukuje jakiegoś dodatku do tego IE albo programu który np jednym klawiszem albo skrótem pozwoliłby na wypełnienie konkretnych pól formularza zdefiniowaną wcześniej wartością, ale tylko wypełnił pola, ewentualnie ale to już nie jest konieczne po wpisaniu tych danych ustawił focus na konkretne pole formularza, i nie wysyłał formularza. Chodzi o to że muszę dodać 300 rekordów poprzez formularz, ale żeby je dodać muszę najpierw wpisać dane w pola wymagane, a pola wymagane maja za każdym razem tę sam wartość. Zna ktoś takie cudo i najlepiej jakby było free?


(MrBeckham666) #2

nie znam takiego cuda do IE ale proponuje ci zmienić przeglądarke:D

zainstaluj sb google chrome firefox albo opere tam możesz wszystko sb skonfigurować;]

nie mówiąc już o tym że IE8 to stara i wolna przeglądarka;]


(arturpl) #3

Niestety jestem zmuszony jej używać w pracy… Też nad tym boleje…

Myślicie że Keepass się nada…? Tylko nie wiem jak w nim wymusić żeby w konkretne pole w formularzu wpisało żądaną wartość…


(Pablo_Wawa) #4

Ja sobie z takimi rzeczami radzę pisząc odpowiedni skrypt w JS załatwiający za mnie większość automatycznej roboty. Bo każdy formularz możesz zamiast na stronie, wypełnić w przeglądarce (kodzie JS) i wysłać na ustalony adres - ale to wymaga pewnej znajomości programowania w JS (czy PHP - bo w innych językach programowania też to się da zrobić). Przykłady zastosowań takiego rozwiązania:

http://programistrz.pl/projekty/mantis/

http://programistrz.pl/projekty/hack-mail/

Akurat w IE 8 pod Win XP nie ma ograniczenia “same origin policy” (http://en.wikipedia.org/wiki/Same_origin_policy), a wiec możesz np. napisać prostą stronę w HTML (lokalnie na swoim komputerze), zawrzeć w niej ramkę (IFRAME) zawierającą stronę z formularzem do wypełnienia i w JS dostać się do tego formularza i go wypełniać. Przeglądarki mające “same origin policy” nie pozwolą Ci dostać się do zawartości ramki (z innego serwisu).

Dodane 06.07.2013 (So) 22:17

A w ogóle najprościej będzie po prostu otworzyć (w przeglądarce) kod źródłowy strony z tym Twoim formularzem do wypełnienia, skopiować go do notatnika i zapisać lokalnie pod jakąś nazwą *.html

W tym kodzie znajdujesz sobie wszystkie pola tego formularza i wpisujesz w pola value="" swoje wartości. Dodatkowo musisz znaleźć wpis

i poprawić atrybut action tak by wskazywał pełną ścieżkę do strony (“http://adres.strony.pl/skrypt”). Być może trzeba też poprawić na pełne ścieżki inne adresy względne tak, by formularz wyglądał i działał prawidłowo.

Zapisujesz zmiany i taki plik otwierasz w przeglądarce (dowolnej) i działasz. Jedyna wada - po wysłaniu musisz przeładować stronę na tę swoją, ewentualnie włączyć aktywną zawartość (JavaScript) dla IE jeśli taki kod jest na stronie z formularzem.


(Beliaal) #5

Zobacz Roboform

http://www.roboform.com/pl/