IE nie otwiera plików audio ia/v na mojej stronie

Witam,

Rok temu w ramach przydzielonych mi 50MB miejsca na serwerze neostrady, postanowiłem poduczyć się HTML’u i założyć własną stronę.

Wyszła “średnio”, ale jak na samouka w moim wieku, byłem nią dowartościowany.Wszystkie pliki osadzone na serwerze otwierały się w miarę szybko i poprawnie.

Tydzień temu, w wyniku nieodwracalnych zmian w moim systemie, będacych wynikiem moich experymentów, zmuszony byłem sformatować dysk i postawić system od nowa.

Obecnie zamiast panelu, który reprezentował plik audio, lub audio/video mam tylko prostokątną obwódkę z czerwonym krzyżykiem w lewym górnym rogu.

Wygłąda to tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa4 … 3ecba.html

Próbowałem to jakoś naprawić, ale mam za małą wiedzę.

Zwracam się więc z prośbą o pomoc.

Kody są napisane poprawnie, bo na innych komputerach panele te otwierają się.

Mam win XPpro, IE7 i doinstalowaną javę, odtwarzacza flasz i pakiet K-lite codek.

sprawdź ścieżki tych obrazków które się nie wyświetlają bo albo ścieżki są złe albo obrazków które tam miały się wyświetlić nie ma na serwerze

Przez Total Commandera połączyłem się z serwerem neostrady. Sprawdziłem poszczególne pliki audiu i audio/video, zaznaczając poszczególne pliki i klikając “F3 Podgląd”. Wszystkie pliki odtwarzały się. Zarówno obraz jak i dźwięk.

Co do ścieżek dostępu do nich, czyli prawidłowości napisanego kodu, mam 100% pewności, że jest on dobrze napisany. Moja pewnośc wynika stąd, że nic nie było w nich od dawna zmieniane, a przed formatem wszystko działało.

Moim zdaniem albo przeglądarka coś blokuje, albo brakuje jakiegoś oprogramowania.

Ale znowu przeczy temu fakt, że na tej stronie znajdują się również clipy, które pobierane są z innych serwerów (np. YoU Tube), i te “działają” OK.

Te nie działające, to pliki osadzone na serwerze neostrady przeze mnie.

Nie wiem, czy nie byłoby to naruszeniem regulaminu tego forum, gdybym podał Ci adres tej strony. Wtenczas mógłyś naocznie obadać, jak to otwiera się u Ciebie.

Podaj adres tej Twojej strony bo z fotki to nie można nic wywnioskować.

Adres strony: http://markotar.neostrada.pl

a pliki te znajdują się na podstronach:

audio/video: http://www.markotar.neostrada.pl/audio_video.html

bzdety: http://www.markotar.neostrada.pl/bzdety.html

Pliki odtwarzają się, ale np.plik :aluzja.wav tu duży plik muzyczny-15MB i dość długo się ściąga, no i do odtwarzania musi być zainstalowany koniecznie Windows Media Player

Mam WMP 11. Ale przyznaję rację. Plik ten wstawiałem dawno i już zpomniałem o jego wadze. Zamieniłem go na mp3.

A czy otwierały Ci się clipy filmowe ?

Clipy odtwarzają się. Melodie otwierają się tylko w przeglądarce Internet Explorer. Aby otwierały się np.Firefoksie lub Operze musiał by być zmieniony kod uruchamiający je np. na taki:

[/code]

No to wracam do pytania początkowego. Dlaczego u mnie jest tak jak na obrazkufa4678a84713ecbam.jpg (brak panelu; tylko zaznaczone jego kontury, z czerwonym krzyżkiem w lewym górnym rogu) ?

Ja również mam przeglądarkę IE 7. Coś musi blokować pobieranie tych plików (wyłączałem antywira i firewalla, ale nic nie pomogło), albo czegoś brakuje u mnie w oprogramowaniu ?

Już jest późno, więc nie będę Ci zawracał głowy, ale jeżeli mógłbyś poświęcić temu zjawisku swoje umiejętności to chciałbym wrócic do tego tematu jutro.

Pozdrawiam

FF, Opera, IE6 - działa, IE7,8 czasami. Popraw kod bo pod opera np są widoczne tylko dwie mp3. Pod safari nie działają wcale (możliwe ze jakichś pluginów nie mam). Zrób tak żeby nie odtwarzały się automatycznie po wejściu na stronę. Co do IE to Tools/Internet Options/ Security/Trusted Sites i dodaj swoją stronę to będzie działać.

Albo Tools/Internet Options/ Security/Internet/Custom Level i pobaw się poziomem zabezpieczeń.

-poprawiłem kod, teraz powinno być widać wszystkie trzy,

-te pliki nigdy nie były ustawione na autostart, i ja nic od dawna nie zmieniałem. Wszystkie w kodzie mają zapisane ,

-w opcjach internetowych, w pozycji "zaufane witryny, wpisałem adres swojej strony, a poziom zabezpieczeń ustawiłem na niski,

-w opcjach internetowych, w pozycji “internet”, poziom ustawiłem na średni (niższego już nie mam).

Niestety nic się nie poprawiło; strona otwiera się szybko, ale na niej zamiast paneli plików multimedialnych, mam czerwone krzyżyki:

fa4678a84713ecbam.jpg

Spróbuj przeinstalować WMP albo pobawić się w opcjach. Zainstaluj QuickTime i w opcjach poustawiaj typy plików. Mam wmp11 i dziala, na vmware z wmp9 i czystym xp (ie6,7) też działa bez ustawiania żadnych dodatkowych opcji.

Nie radzę instalować Quick Time gdy jest ustawione w programie, że pliki mają być uruchamiane przez WMP, a nie przez inne odtwarzacze. Quick Time(nie jest darmowy) potrafi tak zmienić wszystkie parametry odtwarzania, że można sobie jedynie narobić kłopotów gdy używa się najczęściej takiego odtwarzacza jak WMP, a jakie kłopoty gdy się chce odinstalować Quick Time, standardowymi metodami całkowite odinstalowanie prawie niemożliwe. Jeśli już koniecznie chcemy mieć ten odtwarzacz to wystarczy: QuickTime Alternative .

Wielkie Dzięki Wszystkim !

Już jest OK. Reinstalacja wmp11 przywróciła funkcjonalność multimediów na mojej stronie. :smiley:

Jestem happy !

Pozdrawiam Wszystkich i przesyłam duże pifffo

f95283d767d44ab2m.gif