IE10 Windows 7 - jak ustawić go w tryb kart tylko 64 bit?

Witam was drodzy bracia i siostry, mam do was nietypową sprawę dzisiaj. Niedawno wyszedł internet explorer 10 dla systemu Windows 7. Zainstalowałem, chodzi świetnie, ale mam jednej problem…

Zawsze używałem 64bitowej wersji tej przeglądarki, niestety z ie10 jest to pokręcone nieco… Tryb 64bit i 32bit zostały z sobą scalone :confused:

Główny moduł przeglądarki odpala się w 64bitach, natomiast karty z stronami już w 32 bitach… Szukałem po Googlach jak to zmienić aby karty były też 64bit, znalazłem aby przestawić ją w tryb większego bezpieczeństwa ale to nie po mogło dlatego zwracam się dzisiaj do was z pytaniem.

Czy ktoś z was wie jak zrobić aby karty w IE10 odpalane były w 64 bitach na zawsze? Nie chce w ogóle używać 32bitów tam :confused:

Jako załącznik mały screen gdyby ktoś nie wiedział jak to wygląda, to jest przeglądarka odpalona z dwoma kartami Googla

vcgdfdgfd.th.jpg

Pomoże ktoś?

PS: Aby uprzedzić dyskusje typu zmień przeglądarkę. Normalnie używam Waterfoxa (64bitowy firefox), lub momentami google chrome portable. Niestety obydwie te przeglądarki z natury są przeglądarkami ciężkimi pożerającymi wiele zasobów. Bawie się w streamowanie gameplayu z gier na twitch.tv i kiedy streamuje potrzebuję lekkiej jak piórko przeglądarki która pożre minimum z wszystkiego i nie obciąża CPU rozwiązanie jest proste - IE. Mam na niej odpalonego dashboarda + chat, oraz czasami sprawdzam coś na różnych wiki.

ie10_png_300x300_q85.jpg

Wymagany restart systemu :slight_smile:

Hmm, sprawa w Twoim przypadku jest co najmniej “dziwna”, popatrz na mój screen:

ie_10x64_png_300x300_q85.jpg

Jak widzisz po zastosowaniu zmiany wymienionej przez Ciebie (jakoś mi to umknęło w Twoim poście) i przeze mnie, karty są w trybie x64. Sprawdź ponownie czy zmiana na pewno została zastosowana, u mnie nie weszła w “życie” po pierwszym razie (widoczna na zrzucie z przedniego postu), dopiero ponowne zaptaszkowanie pomogło. :wink:

Jeżeli to nie rozwiąże problemu, spróbuj reinstalacji IE 10.

BTW Theme na zrzucie jest mojej własnej produkcji i nie jest na “sprzedaż” :smiley: :lol:

IE 10 da się odinstalować:

uninstall_png_300x300_q85.jpg

Spróbować nie zaszkodzi :wink:

Zapomnij :stuck_out_tongue:

@SoNiC, masz wyłączony UAC w systemie, z tego względu aktywacja “rozszerzonego trybu ochrony” nie działa na bitowość kart (ich procesów). Jeśli go włączysz, zadziała wszystko jak u semtex’a.

Panelu sterowania->Konta użytkowników i filtr rodzinny->System i zabezpieczenia->Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika, przesuń suwak do góry o stopień lub dwa (drugi jest domyślny…) i uruchom ponownie komputer.

uac_3_640_x_480.jpg

Niepotrzebny mi UAC a do tego jest upierdliwy, musi zostać wyłączony.

Jest jakaś rada na obejście?

Niestety, “rozszerzony tryb ochrony” jest powiązany z uac, więc albo karty w 64bit, albo wyłączony uac.

Hmm… w tym momencie zaczynam się zastanawiać nad zostaniem przy IE9 :confused: Tylko, że znów M$ narzuca aktualizacje do ie10… gdzieś widziałem link od M$ do blokowania tego. Ktoś to może ma? tak na wszelki wypadek…

PS: Jeśli ktoś ma jakieś pomysły na obejście to bardzo proszę o wypisanie, będziemy kombinować. Prędzej wyrzucę komputer za okno niż włączę UAC :confused:

Tak na wszelki wypadek jest tu :wink:

PS. Możesz jeszcze spróbować z dodaniem wpisu do rejestru (choć nie wiem, czy to coś da i czy przypadkiem nie spowoduje sypania błędami), który w teorii wymusza bitowość kart (a w zasadzie “scala” procesy w jeden…).

W tym celu przejdź do _HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main_, w utwórz tam wartość DWORD o nazwie TabProcGrowth i ustaw ją na “0” (zero).

Hmm zostawię to sobie jako ostateczność, zobaczymy może znajdzie się jeszcze jakieś inne rozwiązanie lub pomysły.

btw. thx za link