IE8 już jest ! Co sądzicie?

Na takie problemy polecam ci Avant Browser. Nawet jesli nie bedzie to twoja glowna przeglądarka to warto ją miec wlasnie dla tych hasel i ulubionych ktore nawet po formacie czy przesiacde na inny komputer w kazdej chwili bedziesz mial znowu pod reką.

Avant Browser - kiedyś się tym bawiłem. ; P

Zainstalowałem tę przeglądarkę. Czy da się do tego przenieść hasła?

Ja jestem przeciw zapamiętywaniu haseł - pliki cookie zapamiętujące nasz user/pass są łatwym celem dla ludzi z zewnątrz, przez co stajemy się łatwym celem dla innych. Kwestia bezpieczeństwa to szeroko zakrojony temat. W najnowszej przeglądarce M$ to bezpieczeństwo podobno przewyższa inne produkty, jednak jak przeglądarka może uchronić hasła pisane SLLka?

Hmmm… no nie wiem … :stuck_out_tongue: SLL chyba chroni przed odczytaniem hasła no ale “nie ma rzeczy niemożliwych” ^^

potwierdzam, tez gdzies czytalem taki artykul, na jakims blogu, wiec to nie bylo sponsorowane, ten nowy ie8 jest najbezpieczniejszy…

No więc zdecydowałem. Będę używał IE, bo nawet szybkością imponuje.

Tylko jest jeden problem (już te hasła odpuściłem). Od zawsze denerwuje mnie ta “ramka” kreskowana wokół linków na które się kliknie. W IE6-7 było to prawie WSZĘDZIE. W IE8 już to rzadziej widzę, ale nadal mi przeszkadza.

Chodzi o te obramowanie: 6f1esg.jpg

Pojawia się po kliknięciu, nie wiem dlaczego, ale jestem na to strasznie uczulony. Bardzo mi to przeszkadza… Zna ktoś sposób, aby to usunąć z IE8 ?

No niby się czasami przydaje.

Co do Avant Browser i tych innych zabawek ja wolę IE7 Pro 2 . :stuck_out_tongue: W IE8 też działa.

Wiecie może dlaczego na Allegro nie działa zapamiętywanie haseł?

Na Allegro nie działa automatyczne logowanie, natomiast zapamiętywanie haseł już tak. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią komórke (ten mały kwadracik) pod linijkami loga i passa.

Jeśli mimo to hasła wciąż nie są zapamiętywane to prawdopodobnie wina cookiesów - duża ich ilość wcześniej mogła sprawić błędy. Tak więc polecałbym oczyszczenie ciastek i hasła na allegro (np CCleanerem. :wink: )

P.S

Co to obwódki, którą wskazujesz jako sól w oku IE - chyba rzeczywiście jest staromodna, osobiście mi kojarzy się z IE6. W produkcjach Chrome czy FF zdecydowanie jest to stylowy underlin wraz z podświetleniem tekstu.

ale Ci przeszkadza ten pasek :slight_smile: mi podobnie jak qf3r brakowalo tego, dlatego tez min przesiadlem sie na IE8 P

Jakoś ja nie widzę żadnej komórki (kwadraciku), aby zapamiętał hasło. Może dlatego, że loguje się w SSL?

Mi tam IE8 nie podchodzi… FF3 rulez. :wink:

Szczerze? Nigdy nie lubiłem IE, słabo czytał strony itp. :stuck_out_tongue: Ale tak naprawdę teraz mówiąc po używaniu IE8 przez jeden dzień stanowczo stawiam na IE8, gdy włączam Firefoxa to aż się denerwuję i mam zamiar zmienić przeglądarkę. IE8 od samego kliknięcia w link od razu reaguje, szybko wczytuje strony, a firefox nie wiadomo na co czeka.

Tak, ósemka jest lepsza, szybciej działa. Nie wiecie, w jaki sposób mogę sobie ułatwić korzystanie z allegro? Podobno allegro współpracuje z tą przeglądarką…

Z tego co ja wiem, ta współpraca polega na tym, że Allegro promuje IE8, a IE8 ma wbudowany akcelerator Allegro, dzięki któremu “niby” allegro działa szybciej.

Poszukałam trochę sama i faktycznie ułatwia kontrolowanie aukcji. Ja sama po allegro często nie buszuję, ale mój chłopak owszem, więc dla takich osób jak on to jest raczej duże ułatwienie, nie uważasz?

Troszkę mnie irytuje blokowanie slice’ów przez AdBlockPro, lecz jak do tej pory IE8 jest dla mnie przeglądarką nr 1.

Chyba że…

pojawi się AdBlock dla Chrome.

Nie mam pojęcia na czym miało by polegać ułatwienie dostępu do allegro przez przeglądarke? Ja korzystam z tego serwisu namiętnie (przez Chrome’a) i gdyby nie integralność gadu gadu z allegro to pewnie bym trzymał allegro cały czas na pulpicie. Natomiast przy pomocy gadu gadu jestem informowany na bieżąco o wszystkich ruchach konkurencji, wystawianych komentarzach, płatnościach i mojej aktywności na serwisie.

re EMAJEr

Z tym kwadracikiem rzeczywiście się rozpędziłem (ale mam wrażenie, że kiedyś w taką opcje allegro było wyposażone). Natomiast co do zapamiętywania haseł - to w FF, Operetce czy Chromie po kązdej akcji wpisania przeze mnie hasła przeglądarka pyta się mnie czy hasło ma być zapamiętane i przez to za każdym razem jak wybieram ‘moje allegro’ wystarczy, tylko i wyłącznie lewoklik na zaloguj się.

beztytuuouf.jpg

W RAZIE PROBLEMÓW Z WYŚWIETLENIEM NALEŻY WYŚWIETLIĆ W NOWYM OKNIE

W sprawie tego Google Chrome mam pytanie. Wiesz jak zrobić, żeby przy wyłączaniu było kasowane wszystko oprócz zapamiętanych haseł?