IE8 - prosze o opinie

Drodzy Koledzy. Moj system to XP Pro SP3, IE7. Pragne pozostac przy przegladarce Microsoftu i zwracam sie z zapytaniem, czy sa zalety zainstalowania IE8. Jak do tej pory, to przeczytalem o nim prawie same negatywy (np. nawet nie otwiera strony Microsoftu). Prosze wiec Was o porade i Wasze doswiadczenia z ta nowa przegladarka IE8. Ponadto prosze o info. czy mozna ja bezproblemowo odinstalowac i powrocic do IE7.

Z gory dziekuje za pomoc.

Mnie intryguje opcja “Widok zgodności”. Strona którą tworzę po zainstalowaniu IE8 rozjechała się. Dopiero kliknięcie tej opcji powoduje, że strona się wyświetla prawidłowo. Po co takie kombinacje? Pozatym nadal nie sprawdza pisowni tak jak czyni to FF. Ogólnie nie powalił mnie na kolana, ale widać postęp. Mimo wszystko warto zaktualizować do nowszej wersji, chociażby ze względu na bezpieczeństwo (tylko czy IE8 jest bardziej bezpieczny?)

Pierwsze wrażenie:

Wygląd przeglądarki ten sam co w IE7, już bardziej powinni się postarać.

Automatycznie ustawia się jako domyślna przeglądarka, nawet nie pyta się.

Rzeczy, które już dawną mają inne przeglądarki.

Tylko parę dodatków do przeglądarki.

Z większości opcji nie korzystałem i nie będę korzystał bo nadal będę używał FF.

I to tyle.

przeczytaj sobie to http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … wa+Pwn2Own

Serdecznie dziekuje za info. Prawdopodobnie zostane jeszcze obecnie przy IE7. Wynika z Waszych postow, ze IE8 to nie takie super cudo na ktore wszyscy oczekiwali z niecierpliwoscia. Zycze sukcesow na Forum. :frowning:

Po włączeniu trybu zgodności przeglądarka przełącza się na silnik z IE7, niezgodny ze standardami.

Na pewno nie można pisać stron pod tryb zgodności.

To nie prawda. Jeśli wszystko dobrze przeczytałeś podczas instalacji, to takiego czegoś nie powinno być. Zainstalowałem IE8 na starym komputerze i wszystko działa w porządku. Nawet mam ogólne wrażenie, że pracuje szybciej od Firefoxa 3. :-o

Po instalacji pojawia się kreator ustawień, który pyta się m.in. czy ustawić IE jako przeglądarkę domyślną.

Ja tam zostaję przy Firefoksie. Dla mnie jest wygodniejszy.

Przechodziłem przez kreator, ale jak widać mogłem przegapić ten fakt lub automatycznie zatwierdzić jak to się robiło przy Firefox.

Proponuję pozostanie przy dużo lepszych alternatywach http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=17&Przegladarki+stron+WWW szczególnie warte uwagi są Opera I ff :wink: Co do IE to nigdy nie będzie dobrą przeglądarką :stuck_out_tongue_winking_eye:

To są negatywne uprzedzenia to tego, co w rzeczywistości niekoniecznie musi być złe. Choć sam uważam, że IE w kwestii bezpieczeństwa stoi dalej niż konkurencja.

Wiele negatywnych opinii o IE wiąże się z dziwnym, jakby trochę z góry narzucanym nowym użytkownikom, uprzedzeniem do wszystkiego, co stworzył Microsoft. Opinie te, często tworzone dosłownie po kilkunastosekundowym testowaniu produktu, powielane są dalej, z użyciem słów “badziewie”, “nie warto”, “nie instaluj”, “lepsze to czy tamto”. Z opinią o IE jest tak samo. U niektórych sama nazwa wywołuje dreszcze. A nieraz okazuje się, że ich doświadczenie z IE zamyka się na kilkukrotnym skorzystaniu ze starego jak świat IE6, z pewnych względów nie aktualizowanego… IE7 w porównaniu do IE6 to niezła rewolucja, zarówno pod względem wyglądu jak i funkcji, które nie jednemu, bez bliższego zapoznania, z góry wydają się głupie, bezsensowne, niepotrzebne, dziurawe, no i oczywiście dostępne od 100 lat w innych przeglądarkach. IE8 w stosunku do IE7 rewolucją raczej nazwać nie można. Zmieniło się parę rzeczy w wyglądzie, pokolorowano paski kart otwieranych z jednego adresu, dodano popularną ostatnio funkcję prywatności, “sugerowane witryny”, parę rzeczy można wykonać za pomocą gestów myszki (o czym wielu nie ma nawet pojęcia), dołączono ciekawą funkcję wykorzystania akceleratorów itd. Wielu użytkowników nie zadaje sobie jednak trudu zapoznania się z IE, “bo to przecież syf, kolega mi mówił, który wie to od swojego kolegi…” Wszystkich tych, którzy mają zamiar cokolwiek kiedykolwiek powiedzieć o IE8, proszę najpierw o jego zainstalowanie i korzystanie przez conajmniej kilka dni, by móc wyrobić sobie w miarę obiektywny pogląd. Czytajcie też “pomoc” do programu i starajcie się zapoznać przynajmniej z częścią oferowanych funkcji. Dla zaawansowanych - nakładka IE7Pro działa z IE8. Na koniec dodam, żeby nie być posądzonym o stronniczość, że mam w swoim komputerze zainstalowaną najnowszą Operę, Firefoxa, Chrome’a oraz IE8 i korzystam z nich regularnie, z każdej po trochu, by mieć możliwość obiektywnego porównania.

Rewolucja jest, silnik przeglądarki jest bardziej dostosowany do obowiązujących standardów.

Ja używam od premiery , czyli jeden dzień i bardzo mi sie podoba. Działa szybciej niż IE7, a to że jestem zwolennikiem IE to musiałem sprubować :slight_smile: Ja Ci ją polecam. Jeśli używałeś IE7 i Ci sie podobał to moge Ci zagwarantować ze nowa wersja tez będzie Ci sie podobać.

Pozdrawiam.

Używałem ie7 ale było zbyt powolne.

IE8 zoptymalizowali na tyle, że strony o niebo szybciej się ładują.

Między kartami szybciej się przełącza.

Na razie używam ie8 .

Zadowolony jestem z aktualizacji.

Na ie7 nie wrócę.

dla mnie fajny, bez jakiś udziwnień…

…ale nadal będę używał FF3

Zainstalowany po testowany na drugi dzień odinstalowany dużo dość błędów ma nie poprwanie wyświetla nie które strony www no fakt szybszy od IE7 ale wróciłem do IE7

Od tego jest właśnie Tryb zgodności wbudowany z najnowszą wersję IE.

Ja tam na zarazie mam Operę i Firefoxa i wszystko jest dobrze, dlaczego te dwie, bo na niektórych stronach opera wczytuje się lepiej a na innych zaś firefox nie wiem czemu. Ale z ciekawości zobaczę IE8

Nóż się w kieszeni otwiera. Strona przy której pracuję działa prawidłowo pod: FF, Safari, Google Chrome, Operą tylko jak zawsze problemy są z IE.

Pod IE zawsze trzeba kombinować, żeby strona wyglądała jak w innych przeglądarkach.

Same problemy z IE. Pierwszy jaki napotkałem to problem z DIV position fixed, co na szczęście udało się naprawić z pomocą doktora google, dodając:

Drugi którego nie udało się naprawić to przeźroczystość obiektów flashowych w IE8 (). Opcja ta przy flashu powoduje 99% zajętości procesora i tyle, komp zaczyna wisieć. Jedyne co wymyśliłem, to wymuszenie zgodności z IE7.

Stworzenie przeźroczystych ramek (div) działających pod wszystkimi wersjami IE chyba graniczy z cudem. 4 konkurencyjne przeglądarki działają bezbłędnie pod tym kontem ale nie IE…

IE8 to całkowita porażka.