IE9 obraził się

Kochani pomóżcie,bo ocipieję :frowning:

Nagle przestał mi działać IE9 (bo tylko taki można mieć na Viście!)

Działa Firefox,działa Opera a IE za diabła nie chce na Youtube włączyć clipu!

Ot,czarna kartka i tyle.

Co było możliwe sprawdziłem i jestem bezradny.

Może ktoś coś mi podpowie?

Polecałbym już wymianę Visty na co innego. Jeżeli używasz laptopa głównie do przeglądania sieci to przesiadka na Linux Mint byłaby chyba najmniej bolesna. Vista jest obecnie porzucona. Co prawda ściągniesz jeszcze Firefoxa ESR, ale to już nie jest aktualizowany na bieżąco produkt. IE9 jest przez coraz więcej witryn już nie obsługiwany ze względu na swoje dziury i brak kompatybilności. Może YT też ma z nim problemy - w końcu przeszedł już zdaje się w pełni na HTML5.

Ja to wszystko wiem.Ale ta nieszczęsna Vista chodzi mi bez zarzutu na SSD i nigdy nie było z nią problemu.

Vista na moim laptopie też działała do niedawna bez zarzutu, ale z racji braku wsparcia przez coraz większe grono aplikacji przeskoczyłem na Linux Mint. To już niewspierany system i tylko będzie tracił. Jeżeli Twój laptop to nie jest jakiś naprawdę słaby model to może nawet Windows 10 się na nim w miarę dobrze odpali, choć do przeglądania sieci wystarczy Linux.

1 polubienie

Win10 chodzi dobrze nawet na słabszych sprzętach, więc przyzwyczajeniw do Windowsa nie musi się zmieniać.

Najwyraźniej odtwarzacz na YT już nie jest w jakimkolwiek stopniu kompatybilny z IE9, u mnie jest to samo, zamiast niego jest jedynie czarne, puste pole:

Chociaż jeszcze jakieś 2/3 miesiące temu w jakimś tam stopniu normalnie odtwarzacz się ładował. Jako iż raczej żadne czary na to nie pomogą i na IE już raczej YouTube nie zadziała, pozostaje korzystać z niego na Firefoxie czy Operze, na których z resztą pisałeś, że normalnie YT działa

1 polubienie

Jest w domu Windows10,ale nie strawię tegoż :slight_smile:

Vista (dla mnie) jest najbardziej…medialna,bo już nawet siódemka nie ma tego co Vista.
Ale ten IE chodził normalnie do wczoraj!!!

IE11 lub Edge jak chcecie w Microsoftowej przeglądarce oglądać video YouTube bez jakiś obejść np. skryptem czy modyfikacją przeglądarki.

Trochę dziwne, że do wczoraj, jak z dwa tygodnie temu jak przeglądałem, to miałem informacje o tym, że IE8-10 nie jest wspierane przez YouTube.

Jak nie lubisz Windows 10 ani Windows 8 to siódemka jest lepszym wyborem niż siedzenie na Viście. Co takiego jest na Viście a nie ma na siódemce?

3 polubienia

Jak masz instalator IE9 dla Visty to możesz usunąć przeglądarkę po przez CMD i po restarcie zaktualizować:

FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*9.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /norestart"

Ale jak dla mnie YouTube nie ruszy i może zniknąć historia przeglądania, zapisane hasła, zakładki, filtry TPL (wycinanie szczątkowe reklam / ochrona prywatności), ustawienia wyszukiwarki z Internet Explorer.

Możesz spróbować wyczyścić przeglądarkę.Oficjalnie IE9 nie ma już wsparcia.Więc pozostaje Firefox,Opera,Chrome,Vivaldi,czy inna nowsza przeglądarka.Na YouTube IE9 może zacząć być blokowany.
Ostatnia wersja IE ze wsparciem to IE11.

1 polubienie

Siódemka na WMP nie pokazuje bitrate ani okładki.
Tylko Vista ma wszystko.

WMP nie jest jedyny. Da się go zastąpić innymi lepszymi programami.

Potem zostaje pokombinować jak wymusić dziedziczenie na foldery wewnątrz czy każdy nowy by był traktowany jak muzyczny (raczej niezalecane).