Ignorowany plik hosts

Witam forumowiczów. Mam mały dylemat dot. w/w pliku. Po zmianie zawartości (dodaniu linijki z przekierowaniem, np. 127.0.0.1 jakakolwiek_stronka.pl) nic się nie zmienia w zachowaniu systemu. Komenda ping wskazuje stary adres, klucz \HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DataBasePath ustawiony na %SystemRoot%\System32\drivers\etc. Testowałen na różnych stronach i nic.

Sprawdź, czy czasami plik hosts, jak go zapisywałeś z notatnika, nie dostał rozszerzenia .txt (czyli ma nazwę hosts.txt) i dlatego jego wpisy są ignorowane.

Pik bez rozszezrzenia, ale włąśnie rozwiązałem problem. Czytałem gdzieś, że nie można przenosić tego pliku, a ja kilka dni temu to robiłem. Taraz usunąłem go, a następnie jako administarator za pomocą notatnika utworzyłem nowy i działa. Stąd mam pytanie do znających się na rzeczy, skoro i tak już zacząłem nowy temat: Czy to prawda, że nie wolno tego pliku przenosić, a jeżeli tak to czy jest jakiś sposób na przenoszenie tego pliku, tak aby mimo wszystko nie był ignorowany? Czy by poprowanie wyedytować ten plik trzeba zawsze na “siódemce” być administratorem?

A po co Ci przenosić plik? Przenieś zawartość pliku. W sensie: otwierasz Notatnik z przygotowanymi wpisami, kopiujesz, otwierasz Notatnik z plikiem hosts i przeklejasz wpisy.