Iiyama G-Master GE2488HS czarny ekran przy wyłączaniu gier

Witam.
Nie wiem czy to problem monitora czy czego, ale w 90% przy wyłączaniu gier i przechodzeniu do pulpitu mam czarny obraz i muszę wyłączyć i włączyć monitor, aby widzieć pulpit i potem jest wszystko okej, tak jest przeważnie, czasami się normalnie wyłączy.
Dzieje mi się również tak, że podczas przewijania strony zaczyna klatkować i dopiero po ctrl+alt+del przestaje.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo nie wiem czy zwracać monitor czy co.

W pierwszej kolejności ustaw częstotliwość odświeżania ekranu na 60 Hz i zobacz?

 

Na innym monitorze było OK?

Nie mogę zmienić częstotliwości jest 75Hz.
Na innym monitorze była też zupełnie inna jednostka.

 

A dlaczego nie możesz?

 

Czy sterownik karty grafiki był instalowany wcześniej, czy razem z tym monitorem?

Nie mam takiej opcji w monitorze.
Sterownik karty był instalowany na tym monitorze. Może to, że karta jest podpięta do monitora kablem HDMI jest problemem?

Nie mam takiej opcji w monitorze.
Sterownik karty był instalowany na tym monitorze. Może to, że karta jest podpięta do monitora kablem HDMI jest problemem?

 

W sterowniku karty grafiki: PPM na pulpicie, rozdzielczość ekranu,ustawienia zaawansowane i monitor.

 

Możliwe, że to HDMI, ale spróbuj z inną wersją sterownika. Najpierw odinstaluj ten z poziomu Programy, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i nowy ster.