Ikona bramy internetowej w połączeniach sieciowych

Zrobiłam format na laptopie. Pierwszy raz od czasu zakupu, tj. od ponad 2 lat. Pamiętam, że kupując, facet w sklepie otworzył go, chcąc mi pokazać jak wygląda i system zaczął się instalować. Pewnie nie miał czasu i musiał coś poklikać i pozamykać, bo części dostępnych plików nie widziałam na oczy do dziś.

Wszystko ok, ale mam problem z siecią. Zainstalowałam Wireless Assistant (laptop HP Compaq nx6110) i zgłupiałam… W zasadzie nie wiem do czego to potrzebne i jak się tym posłużyć. Mam sieć z kablówki, router bezprzewodowy DI-524, w laptopie kartę sieciową bezprzewodową na USB i wcześniej nie miałam problemów z siecią, a teraz w połączeniach sieciowych pokazała się jakaś brama internetowa i zupełnie nie wiem skąd się tam wzięła. Jak ustawię w Wireless Lan Configuration, Mode na Station to net działa, jak zmienię na Acces Point to go nie ma. Może w ogóle się tego pozbyć? Sieci bezprzewodowych mi nie wykrywa, a w “pokaż komputery grupy roboczej” widzi się tylko laptop. Pewnie coś pokopałam i nie wiem teraz jak z tego wyjść na prostą. Bardzo proszę o pomoc, bo laptop potrzebny mi na jutro w pełni sprawny.

bramaqu5.th.jpg

wlanno9.th.jpg

wlan2lo6.th.jpg

wirelesssr5.th.jpg

Wyłącz usłigę Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play i usługę Usługa odnajdywania SSDP.

We włąściwościach połączeń sieciowych dla LAN i W-LAN usuń zaznaczenia wszystkich usług i klientów , pozostaw zaznaczone jedynie protokoły.

HP Wireless Assistant odinstaluj, bo on “pomaga” jedynie w obsłudze wewnętrznych/wbudowanych kart sieciowych, podłączanych na złączu miniPCI (np intel pro/wireless 2200bg, 2915abg, 3945abg, 4965abn).

nawet jakbyś miała/używała takiej karty, to nie polecam tego programu, miałem HP przez rok i ten program jedynie obciążał procesor, windows sam w sobie dużo lepiej sobie radził z sieciami bezprzewodowymi.

Przyłączam się do opinii mrooveq.

Lepiej używać wbudowanej w Windows Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej.

Jednak obecność teg oprogramu nie ma wpływu na pokazywanie ikony z routerami.

Na razie wszystko działa, komputery sie widzą. Doszłam do tego, że nie była to wina HP Wireless Assistant, bo skojarzyłam ikonkę Wlan USB Dongle z w/w programem i zdziwiło mnie, że ona dalej istnieje, mimo deinstalacji Wireless Assistant. Jest tylko jeden problem, którego przed formatem nie miałam, taki, że nie mogę ustawić konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej, bo wygląda na to, że cała kontrola jest przejęta przez Dongle. Może ktoś korzysta obecnie z tej karty i może mi coś podpowiedzieć? Pytam z czystej ciekawości, bo skoro wszystko działa jak powinno, to w sumie nie ma sprawy. Przed formatem tej ikony wcale w tray’u nie było, nie wiem, czy ktoś ją wyłączył, czy sama zniknęła, w każdym razie konfig Windowsa działał, a teraz nawet po zaznaczeniu tej opcji, zaraz sama się odznacza. Nie wyświetlają mi się w związku z tym dostępne sieci bezprzewodowe.

Link do specyfikacji Dongle

http://www.longshine.pl/kupteraz.php?id=NKLONWG0007

Menu Start / Uruchom - wpisz services.msc i naciśnij ENTER.

Następnie odszukaj na liście usług tej: Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej.

Kliknik dwa razy i w: Tryb uruchomienia wybirzeż Automatyczny.

Kilknij Zastosuj nastepnie kliknij Uruchom.

Daj LOG z HJT.

Trzeba wyciąć z AutoStartu program od tego Dongla. Bez LOGA z HJT, nie wiem, co masz wyciąć.

Już wcześniej sprawdzałam, jest ustawiony tryb automatyczny.

konfigve6.th.jpg

Z autostartu mogę odznaczyć, to fakt, zaraz spróbuję sprawdzić czy to coś zmieni.

we właściwościach połączenia bezprewodowego powinna być zakładka “sieci bezprzewodowe” a w niej opcja “użyj systemu windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej”.

opcja ta musi być włączona, żeby windows sam potrafił wyszukać sieci bezprzewodowe. oczywiście usługa “konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej” musi być auto, jak pisał Karmazyn65.

zakładka zazwyczaj jest nieaktywna lub nawet całkowicie znika jeśli komputer jest podłączony do sieci bezprzewodowej za pomocą innej aplikacji, np hp wireless assistant. najprościej jest kazać się assistantowi rozłączyć i wtedy zakładka i opcja powinna być aktywna.

jeśli rozłączenie nie wystarcza, to odinstaluj assistanta, albo go zabij w menedżerze zadań windows (ctrl+shift+esc).

//edit: assistant=“hp wireless assistant”=“program od dongla”

one wszystkie działają na tej samej zasadzie.