Ikona dla plikow exe

Witam, jak zmienic ikone dla pliku exe? R-Click->wlasciwosci i co dalej?

Ikonę programu wykonywalnego ustala sobie autor programu i jest zakodowana w samym programie, podobnie wersja programu, autor i inne informacje których nie ma możliwości zmienić, chyba, że będzie się ingerować w sam program, co oczywiście nie jest zbyt eleganckie, mówiąc delikatnie.

Ikonę dla pliku exe? To znaczy? Ikonkę możesz we właściwościach skrótu zmienić. Ikonę aplikacji skompilowanej tylko edytując jej zasoby (resources) np. przy pomocy reshackera. Ikonę własnego, kompilowanego programu zmieniasz przed kompilacją. Jak się to robi zależy od środowiska.

Mam Dev C++

Złączono Posta : 26.03.2007 (Pon) 21:19

jest tam mozliwosc ustalenia ikony?

Jest. Zgaduję, że w menu Project (Projekt) masz ustawienia projektu. Tam jeśli mnie pamięć nie myli znajduje się zakładka, która pozwala Ci wybrać ikonkę.

Znalazłem. W Dev C++ wchodzisz w Projekt -> Opcje projektu. I tu w zakładce “Ogólne” w prawym dolnym rogu masz wybór ikony. Klikasz “Przeglądaj” i znajdujesz ikonkę jaką chcesz.

ale tam chyba ustawiasz tylko ikone projektu, a nie plikow ktore powstana po jego wykonaniu

wiec jak w koncu ustawic ikone dla swojego pliku exe (nie skrotu)

na pewno tak sie da, bo juz takie widzialem

A spróbowałeś choć raz zmienić i skompilować? Ikona projektu = ikona pliku wykonywalnego, który po kompilacji projektu powstanie.

tak, probowalem, i nic. wiec jak to zrobic?

Musiałeś się nieźle namęczyć, żeby nie działało.

Jeśli masz projekt, w nim pliki z kodem, jeśli ustawisz ikonkę w opcjach i skompilujesz całość z poziomu IDE, to nie ma prawa nie działać. Nie wiem w którym miejscu popełniasz błąd, ale coś robisz źle. Możesz gdzieś na sieci umieścić ZIPa ze swoim projektem?

Jest taka sprawa, że jak mam plik w projekcie, to kompiluje go i jest ok, nielicząc tego, że on nie tworzy aplikacji nazwategopliku.exe więc nie wiem jak to można zrobić “ręcznie”. Wiesz może jak?

Tworzy plik nazwaprojektu.exe - ten exe zawiera Twój program i ustaloną ikonę.

dobra, mam gdzies dev’a,przesiadam sie na code::blocks. zobacze czy tam jest taka opcja

Sqlazack na Forum używamy polskich znaków w pisowni

Resource Hacker

Bądź resdator 2007

Ostatni raz jak sprawdzałem programowanie (przypominam: temat działu) nie polegało na modyfikowaniu plików exe tylko na ich… tworzeniu. Dziwne, prawda?