Ikona gadżetów systemu Windows w pasku zadań - jak usunąć?

Witajcie… Mój problem polega na tym, że na pasku zadań pojawia się niepotrzebna ikonka gadżetów systemu Windows podczas gdy są one włączone. Problem pojawił się po instalacji aktualizacji KB2259539 potrzebnej do zainstalowania IE9 Beta, lecz nawet po jej usunięciu jest tak jak widać na obrazku - http://img337.imageshack.us/img337/2540/przechwytywaniere.png. Jak to usunąć?

PPM na ikonę i masz tam Odepnij ten program od paska zadań.

Program nie jest przypięty do paska zadań…

PPM na obszar zegara i wybierasz “Dostosuj ikony powiadomień”, a następnie przy interesującej Cię ikonie wybierasz “Ukryj ikony i powiadomienia”.

Czy obejrzałeś mojego screenshota? Ikona nie znajduje się w obszarze powiadomień, tylko tam gdzie każdej uruchomionej aplikacji.

Nie obejrzałem screenshota, bo mi się nie otwiera Twój link - albo dałeś za duży rozmiar pliku, albo jest jakiś problem z serwerami imageshack.

Piszę po prostu, jak jest u mnie w Windows 7 - mam odznaczoną opcję “Zawsze pokazuj wszystkie ikony i powiadomienia na pasku zadań” i wybieram sobie, które ikony widać, a których nie. Poza tym w Windows 7 gadżety funkcjonują samodzielnie - trochę inaczej, niż w Viście i ta ikona widoczna jest tylko podczas wyboru gadżetów - dlatego trochę dziwi mnie to, że Ci się ona pokazuje.

Witaj W Panel sterowania > programy i funkcje > włącz/wyłącz funkcje systemu Windows ( menu po lewej stronie ), W nowym oknie załadują się wszystkie funkcje systemu - wyłącz Platforma gadżetów. Restart komputera. Potem włącz ponownie funkcję.

U mnie też jest odznaczona ta opcja, zresztą nie chodzi mi o zasobnik systemowy koło zegara, tylko o obszar w którym wyświetlają się wszystkie uruchomione aplikacje. Jeżeli nie otwiera się poprzedni link to może ten będzie działał - http://imgur.com/iv3Im

U mnie właśnie też tak było aż do momentu instalacji Bety IE9. Nawet po usunięciu aktualizacji potrzebnych do instalacji IE9, jest dalej to samo.

Próbowałem, ale nie działa - ikona dalej się wyświetla.