Ikona kadu, przypadkowo umieściłem na pulpicie

Dotychczas ikonę kadu miałem na pasku obok daty i godziny, lecz przekombinowałem i mi ta mała ikonka zleciała na pulpit. Ledwo ją widać, a na dole w pasku(tam gdzie są obszary robocze) jest okienko z aplikacją. Jak mam tę ikonę umieścić spowrotem na górze? Nie chcę aby to był aktywator(takie wilkei żółte słońce), tylko małe słoneczko z aktualnym statusem.

A tak BTW. To jak się właśnie nazywają te paski. Ten domyślnie umieszczony na górze(z zakładkami aplikacje, miejsca, system i datą i godziną). A jak ten na dole(z pokazaniem pulpitu i miejscami roboczymi)?

ppm->dodaj do panelu-> obszar powiadamiania

wszystkie te paski nazywają się panelami gnome, a co na nich umieścisz i ile ich będziesz miał zależy tylko od Ciebie

NIc nie dało wywaliła za to ikonka z aktualizacjami.

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 23:44

Coraz bardziej mnie to irytuje :twisted:. Kombinuje coś z Zarządcą modułów w programie. Niby jest załadowana opcja x11_docking, która odpowiada za “dokowanie” ikony w tray’u ale to nic nie daje :/. Tak jakby system rozpoznawał, że ikona znajduje się w tray’u ale w rzeczywistości jest inaczej.

Powiedzcie jeszcze co to jest WindowMaker??

Spróbuj załadować inny moduł niż ‘x11_docking’; w KDE lub GNOME przeważnie działa ‘docking’ lub ‘desktop_docking’.

Window Maker

Włączyłem desktop_docking w zamian za x11_docking (inczej się będą żreć) i ustawiam sobe na pasku obok godziny. Tylko, że po pononwym uruchomieniu kompa znowu jest ikonka na pulpicie.

sim_jude96 , zastanów się za nim coś napiszesz. Jak chcesz bzdury pisać, to nie na tym forum.