Ikona połączenia sieciowego - sieci

Witam.

Mam problem :? Od początku użytkowania lapka korzystałem z Wi-Fi i na pasku miałem ikonkę sieci w formie takich kreseczek ilustrujących siłę sygnału.

Niestety router się zepsuł i w czasie naprawy korzystałem ze starego modemu ( ZTE ZXDSL 852), po instalacji jego sterów i resecie moją dawną ikonkę zastąpiła taka w formie ekranu komputerowego z kabelkiem po lewej stronie którą odczytuję jako ikonkę połączenia przewodowego.

Teraz router do mnie wrócił, wszystko już skonfigurowane jednak dawna ikona wi-fi nie powróciła :?

Dalej pokazuje mi się ta sieci przewodowej - co więcej przekreślona co w sumie mnie nie dziwi bo połączenia przewodowego nie ma.

Ale dlaczego nie powróciła ta ilustrująca siłę sygnału :?:

Dodam że nie ma jej nigdzie, w dostosowywaniu ikon czy w ikonach systemowych w opcjach paska :frowning:

Panel sterowania > Centrum sieci… > po lewej u góry Zmień ustawienia karty sieciowej > kliknij prawym na Połączenia lokalne i Wyłącz.

Dodane 14.02.2011 (Pn) 20:22

Przy okazji: Sprawdź, czy ikona Połączenia sieci bezprzewodowej jest włączona (nie wycieniona). Po restarcie komputera powinno być OK.

panel sterowania->ikony obszaru powiadomień, zobacz czy masz włączone

Nic to nie dało - nie ma tam takowej opcji.

W obszarze powiadomień w ogóle tej ikonki nie ma.

Dla zobrazowania wklejam screen ( w tym czasie byłem połączony z siecią).

panel sterowania->ikony obszaru powiadomień, następnie na dole, “włączanie i wyłączanie ikon systemowych”

Nie ma jej tam - wklejam screen.

sieć, masz włączone, czyli system powinien pokazywać, spróbuj wyłączyć, a po restarcie włączyć, może coś się zablokowało, możesz jeszcze zaznaczyć “zawsze pokazuj wszystkie ikony i powiadomienia na pasku zadań”

spróbuj jeszcze wyłączyć na stałe tą sieć “microsoft wi-fi”

Niestety nic te zabiegi nie dały - po restarcie to samo a i wyłączenie sieci “Microsot …” też nie pomogło ( wraz z restartem).

Co mnie zainteresowało - podczas łączenia z siecią pokazuje się poszukiwana ikona ( screen) :smiley: ale po połączeniu już znika i jest ta z tym iksem i kabelkiem :frowning:

Można coś jeszcze na to poradzić :?:

Snap2011_hhapaqx.png